Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone XE Özellikleri ve Fiyatı

iPhone XE Özellikleri ve Fiyatı

PAYLAŞ
iPhone XE Özellikleri ve Fiyatı

Son zamanların en çok konuşulan akıllı telefon modeli karşımıza çıktı. Apple’dan Yeni model: iPhone XE özellikleri ve fiyatı hakkında dedikodular yayınlandı!

Merak edenler için hemen iPhone XE’den bahsedelim. iPhone XE, Apple’ın geleneksel hale gelen Eylül ayı etkinliklerinde karşımıza çıkması beklenen telefonu. Son zamanlarda bir çok iPhone kullanıcısı, büyük ekran yerine küçük ekranlı akıllı telefon modellerini tercih ediyor, lakin aniden değişen akıllı telefon furyasında, firmalar da müşteri isteklerine yanıt vermeye devam ediyor.

iPhone XE Ne zaman Çıkacak?

Apple’ın eylül ayında iPhone 11 adıyla piyasaya yeni bir cihaz sürmesi beklenirken, bunun yanı sıra, iPhone XE adında da 4.8 inç ekran büyüklüğüne sahip bir akıllı telefon modelinin daha piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple tarafından herhangi bir açıklama gelmese de, özellikle de iPhone SE’nin devamı niteliğinde iPhone XE çıkabilir.

iPhone XE Özellikleri ve Fiyatı

Apple’a yakın kaynaklara göre, müşterilerden gelen isteklere Apple’dan yanıt gecikmeyecek ve iPhone XE piyasaya sürülecek. iPhone XE aynı zamanda bir önceki modellerden olan iPhone SE özelliklerinin güncellenmiş ve devam modeli olmuş olacak. iPhone XE’nin en dikkat çeken özelliği ise, daha üst donanım ve çerçevesiz kasa tasarımı olacak.

iPhone XE Özellikleri ve Fiyatı

Face ID, çerçevesiz tasarım, daha iyi donanım, ortalama ekran ve daha fazla batarya ömrü, iPhone XE’nin en dikkat çeken özellikleri arasında yer alacak. iPhone XE, hem iPhone SE’nin devam modeli, hemde yeni çıkması planlanan iPhone modellerinin ucuz ve alternatif modeli olacak.

Cihazın fiyat/performans bakımından dikkatleri üzerine çekmesi bekleniyor. iPhone XE’nin 16GB ve 64GB şeklinde 2 farklı depolama seçeneğiyle karşımıza çıkacağı söyleniyor. Ayrıca cihazlardan 16GB olanının fiyatı 449$ olarak beklenirken, 64GB depolama seçenekli modelin ise 549$ olarak karşımıza çıkması bekleniyor.

Konsept görsellerine baktığımız zaman, cihazın arkasında 3 farklı kamera karşımıza çıkabilir. Samsung’un 4 kameralı modeline karşılık, Apple yeni amiral gemisinde 4 kameraya yer verebilir, bunun yanında iPhone XE’de daha düşük fiyatıyla ve 3 kamerasıyla karşımıza çıkabilir.

Merak edenler iPhone SE – Special Edition’un inceleme videosunu aşağıdan izleyebilir;

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.