Ana sayfa Uygulama iPhone’lara WhatsApp Arama Güncellemesi Geldi

iPhone’lara WhatsApp Arama Güncellemesi Geldi

PAYLAŞ

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın sesli arama özelliği iPhone’lara geldi. iPhone’lar için WhatsApp sesli arama özelliği, WhatsApp 2.12.1 güncellemesiyle geldi. WhatsApp Araması özelliği ile iPhone’unuzdan ücretsiz sesli aramalar yapabileceksiniz.

Birkaç saat önce gelen WhatsApp 2.12.1 güncellemesiyle birlikte geçtiğimiz günlerde Android’e gelen sesli arama özelliği iPhone’lar için hazır. iPhone’lara arama özelliği getiren WhatsApp güncellemesi 54.2 MB boyutunda. Ancak şimdilik sesli arama yapamıyorsunuz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi WhatsApp şöyle diyor ;

WhatsApp araması, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yavaş yavaş kullanıma açılacaktır.” diyor. Android tarafında da ilk etapta kısa bir test süreci olmuştu ve birkaç hafta sonra genel kullanıma sunulmuştu. Muhtemelen iOS için WhatsApp sesli arama özelliğinde de benzer bir test süreci olacak.

iphone-icin-whatsapp-aramasi-guncellemesi-2-12-1

WhatsApp Araması özelliği ; “aileniz ve arkadaşlarınızı, başka bir ülkede olsalar bile, WhatsApp kullanarak bedava arayın. WhatsApp araması, telefonunuzun dakikaları yerine internet paketinizi kullanır. Veri ücreti uygulanır.” şeklinde tanımlanıyor.

Ayrıca farklı iyileştirmeler de mevcut. Örneğin kişilerinizi yani rehberinizi artık WhatsApp üzerinden düzenleyebiliyorsunuz. Tek seferde birden fazla sayıda video göndermek, videoları kırpmak ve döndürmek artık mümkün. Ve son olarak da sohbet içerisinde kameraya hızlı erişim butonu eklenmiş durumda.

1 YORUM

  1. Android telefon kullanan bir arkadaşımla deneme yaptık androidden ios’a arama gönderdi arkadaşım ve gayet başarılıydı. Fakat arama yaptıktan sonra ben aynı özelliği kullanamadım muhtemelen yakın zamanda gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.