Ana sayfa Sektörden iPod Classic Üretimi Durduruldu

iPod Classic Üretimi Durduruldu

PAYLAŞ

2001 yılında Steve Jobs’ın sunumuyla duyurulan iPod Classic modeli, müzik endüstrisinde büyük ilgi uyandırmış ve milyonları aşan satış rakamları elde etmişti. Hatta iPhone’a giden yolu açtığını söyleyebileceğimiz iPod Classic, zaman içerisinde farklı sürümlerle daima satışta kaldı. iPod Nano, iPod Touch, iPod Shuffle gibi çok sayıda modeller ile iPod çeşitliliğini artıran Apple, iPod Classic modeline son verdiğini duyurdu.

Tim Cook tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların artık iPod Classic modeline ilgi göstermediği ve satışların çok düştüğü belirtildi. İlgi az olduğu için düşen satış rakamları sebebiyle cihazın üretim maliyeti eski seviyelerde tutulamıyor. Bu sebeple iPod Classic modeli artık üretilmeyecek.

klasik-ipod-uretimden-kalkiyor-2

iPhone ve iPod kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte müzik dinleme alışkanlıkları da bu iki cihaza kaymış durumda. Çoğu kullanıcı müzik ihtiyacını aynı ses kalitesini ve benzer depolama alanını sunabilen iPhone ve iPad’ler ile giderebiliyor.

Steve Jobs’tan kalan neredeyse son ürün olan iPod Classic modeli de artık üretilmeyeceğine göre Apple’da artık Steve Jobs’tan herhangi bir şey kalmadı diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.