Ana sayfa Editörden iPod Touch Yenilenecek mi?

iPod Touch Yenilenecek mi?

PAYLAŞ

Apple’ın Mac dışındaki en köklü ailelerinden biri olan iPod ailesine pek iyi bakmadığı söylenebilir. 2-3 yılda bir iPod ailesinin tamamını yenileyen Apple’ın son iPod güncellemesinden sonra iPod Classic modelini kaldırmış ve yalnızca Shuffle, Nano ve Touch ile yoluna devam edeceğini duyurmuştu. Bugün ise iGen sitesinin yaptığı habere göre Apple, iPod Touch 5G’yi güncellemekten öteye geçmeyecek.

Hatırlarsanız iPad 3 ( Retina ekranlı iPad ) güncellemesini 6 ay gibi kısa bir sürede yaparak sadece kamera ve giriş kısmını yenileyerek iPad 4 adında güncellenmiş bir cihaz duyurmuştu sessiz sedasız. Aynı taktiği iPod için uygulayacak olursa Apple, ciddi anlamda sessiz sedasız bir güncelleme yapacak demektir. Yalnızca işlemci mimarisinin güncelleneceği iPodlar’a 64-bit desteğinin ve yeni renk seçeneklerinin gelmesi bekleniyor.

Bunun ne kadar doğru bir pazarlama taktiği olduğu tartışılır fakat söz konusu iPod ailesinin yıldan yıla satışlarının sürekli düştüğünü Apple dobra dobra yayınlamaktan çekinmiyor. iPod’un yapabileceği her şeyi iPhone ve iPad ile de yapabileceğiniz için iPod cihazlara yönelim pek olmuyor buna rağmen Apple bu algıyı kırmak için de çalışmıyor. Bakalım iPod Touchlar yenilenip A7 çiplere sahip olacak mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.