Ana sayfa Soru - Cevap IPS Quantum Display Nedir? Ne İşe Yarar?

IPS Quantum Display Nedir? Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

LG G4 ile birlikte ortaya çıkan IPS Quantum Display kavramını ele alıyoruz. IPS Quantum Display nedir, IPS Quantum Display ne demektir ve IPS Quantum Display ne işe yarar şimdi tüm detaylarıyla buna değinebiliriz. Öncelikle temelden başlayarak IPS ekranlara ve ardından da LG’nin bu teknolojisine yer vereceğiz.

İlk ipucunu üst kısımda verdik. IPS Quantum Display, LG’nin bir teknolojisi. Daha önce IPS ekran kavramını detaylı olarak incelemiştik. IPS Ekran Nedir? başlıklı yazıdan IPS ekran teknolojisi ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

IPS Quantum Display demek, LG tarafından geliştirilen bir çeşit IPS ekran demek. Buradaki Quantum kavramı, LG G4’ün Quad HD ekran çözünürlüğünden kaynaklanıyor olabilir. Bu konuda detaylı bir bilgi yok. Tıpkı LG G3 modelinde olduğu gibi LG G4 modelinde de 2560 x 1440 yani Quad HD ekran paneli bulunacak. Ancak bu sefer LG G4’ün ekranı IPS Quantum Display ekran teknolojisine sahip olacak.

ips-quantum-display-lg-g4-ekrani-2

IPS Quantum Display ekran teknolojisini ilk olarak LG G4’ün tanıtım filminde gördük. Aşağıda bulabileceğiniz videoda, LG G4’ün ekranına vurgu yapılıyor. Şimdiye kadar piyasaya çıkacak en iyi akıllı telefon ekranı olabileceğine dair ipuçları yer alıyor. En yakın rakibine göre yüzde 20 daha fazla renk ve yüzde 25 daha yüksek parlaklık sunduğu söyleniyor. Tabii görmediğimiz için bir şey diyemiyoruz ancak videoyu merak edenler aşağıdan bulabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.