Ana sayfa Otomobil İstanbul’dan Ankaraya 15 TL’ye Gidip Gelen Yerli Otomobil

İstanbul’dan Ankaraya 15 TL’ye Gidip Gelen Yerli Otomobil

PAYLAŞ

Türkiye’de elektrikli araçlar git gide yaygınlaşıyor! Son olarak İstanbul’dan Ankaraya 15 TL’ye Gidip Gelen Yerli Otomobil tanıtıldı! İşte detaylar

Muhtemelen başlığı okuduktan sonra, dikkatini çekti. Ancak evet yanlış okumadınız sadece İstanbul’dan Ankaraya 15 TL’ye Gidip Gelen yerli otomobil duyuruldu. Otomobil sektörünün yeni gündemi İstanbul’dan Ankaraya 15 TL’ye Gidip Gelen Yerli Otomobil oldu.

Otomobil sektöründe son dönemlerde elektrikli otomobillerin yükselişi yaşanıyor dersek hiçte yanlış demiş olmayız. Başı Tesla Motors’un çektiği elektrikli otomobil sektörü, her geçen gün dev firmaların da yeni odağı olarak yavaş yavaş büyümeye devam ediyor. Ancak şu an için hala dev firmaların otomobilleri bizim gözümüzde daha dikkat çekiyor.  Yerli ürünlerimizde de inanılmaz bir başarılara imza atılıyor. İşte karşımızda bu başarılı otomobillerden biri DMA Sport.

DMA

İstanbul’dan Ankaraya 15 TL’ye Gidip Gelen Yerli Otomobil

2007 yılında Türkiye’de elektrikli araç sektörünün büyümesi ve gelişmesi amacıyla kurulan DMA (Derin Motorlu Araçlar), o tarihten bu yana katettiği gelişme ve bu gelişme sonucunda ortaya sunduğu önemli başarılar bulunmakta. DMA 2013 yılında beyin üniteleri ve bu ünitelerde kullanılan yazılımlara kadar tamamen kendi geliştirdikleri elektrikli araçları piyasaya sürmüştü. Tesisleri ile yılda 1000 araç üretmeyi başaran firma’nın ürettiği araçların bataryaları ise gerçekten de iyi. 36 ve 53kWs batarya kapasitelerine sahip araçlar, bu kapasiteler ile 36kWs için 280 km, 53kWs için ise 415 km yol gidebilmektedir.

Plus, Sport ve Basic şeklinde üç farklı modellere sahip olan DMA’nın araçları, İstanbuldan Ankaraya gidip gelmek için sadece 15 TL’ye ihtiyaç duyuyor. Araçların bunları yapabilmesinin sırrı ise sadece bataryada saklı. Hatta DMA’nın ürettiği bataryalar o kadar başarılı olmuş ki Çin’in en büyük batarya üreticilerinden olan China Aviation Lithium Battery (CALB) ile ortaklık anlaşması yapılıp imzalanarak Çin’e ihracat başlamıştı. Yani DMA gelecek günlerde önemli işlere imza atacak ve ciddi bir şekilde pazarda yerini alacak gibi.

Otomobil sektöründe bu tarz haberleri görmeye pek alışık değiliz. Geleceğin teknolojilerinin, farklı sektörlerle birleşmesi mutlu edici. Üstelik bu haberin ülkemizden gelmesi ayrı bir mutlu ediyor. DMA’nın araçları geliştirilip, dünyaya açılırsa, artık çok ucuz fiyatlarla yolculuk yapılabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.