Ana sayfa Mobil İşte 2013 Yılının En Çok İndirilen Uygulamaları

İşte 2013 Yılının En Çok İndirilen Uygulamaları

PAYLAŞ
En İyi Mobil Uygulamalar - 2013
18 yaş üzeri Android ve iOS kullanıcılarının 2013 yılının Ocak-Kasım arası aylarda en çok indirilen uygulamalar araştırıldı. İlk 10’da Google’ın 5 mobil uygulamasını listeye sokması şaşırtıcı, Facebook‘un ise ilk sırada yer alması pekte şaşırtıcı değil.

Google bu yılda; Google Play, YouTube, Google Search, Google Maps ve Gmail uygulamalarını ilk 10’a sokmayı başardı. Google Search aylık ortalama 76 milyon kullanıcı tarafından kullanılırken mail servisi Gmail’de 64.5 milyon kullanıcı tarafından kullanılmakta.

Listeye baktığımızda en hızlı büyüyen uygulama olarak Facebook’un satın aldığı uygulama Instagram’ı görmekteyiz. Buna ilaveten Apple Maps, Stocks ve Twitter  geçen yıla göre yüzde %60’ın üzerinde bir artış oranı göstermişler.

TOP-10-Uygulamalar

Google hizmetlerinden en hızlı artış oranı alan Google Search 2013 yılında %37 civarında büyüdü. Google Maps ise %14’lük oranla listedeki yerini almış. Bu oranın düşük olması da elbette Maps(Apple)‘dan kaynaklanıyor.

Google’ın video servisi YouTube ise aylık ortalama 128.5 milyon kullanıcı ile bu yıl %27’lik artış oranı gösterdi. Amerika’da ise Google, Facebook’u geçerek ilk sırada yerini aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.