Ana sayfa Sektörden İzinsiz SMS Gönderenlere 2 Milyon TL Ceza Kesildi!

İzinsiz SMS Gönderenlere 2 Milyon TL Ceza Kesildi!

PAYLAŞ
İzinsiz Sms Gönderenlere 2 Milyon TL Ceza Kesildi

Bakanlık verilerine göre izinsiz mesajın bedelini de görmüş olduk. 2015 yılından bu yana toplam bazda İzinsiz SMS Gönderenlere 2 Milyon TL Ceza Kesildi!

Geçtiğimiz seneler de ortaya çıkan durumlardan dolayı yen i bir tasarı karşımıza çıkmıştı. İzinsiz atılan ticari mesajlar hakkında yeni ceza yönetmeliğinde izinsiz mesajlara karşı cezalar bulunuyordu. Temmuz 2015 yılından 2016 yılının son çeyreğine kadar, binlerce şikayet başvurusu 201 bine ulaştı. Şikayet sayısının 200 bine kadar çıkması sonrasında merak edilen bir konu daha oldu.

Gümrük ve Ticaret bakanlığına yoğun gelen şikayetler sonrasında bir çok kişinin merak ettiği konu gerçekten yaptırım cezaları uygulanıyor muydu. Lakin özellikle de 2014-2015 yıllarında aşırı derecede istenmeyen mesajlar gelmeye başlamıştı. Ticari firmaların SMS yoluyla binlerce mesajı habersiz göndermesiyle bakanlık harekete geçmişti. Bu yolla istenmeyen mesaj atan ticari firmalar cezalandırılıyordu.

İzinsiz Sms Gönderenlere 2 Milyon TL Ceza Kesildi

Bakanlığın açıkladığı verilere göre 200 bin şikayet tek tek değerlendirildi. Bir çok şikayet sonrasında da izinsiz mesaj gönderen firmaya ceza uygulandı. Maddi anlamda firmalara büyük cezaların uygulandığını belirten bakanlık toplam verileri de açıkladı. Ortaya da dudak uçuklatan bir rakam çıktı. Bu zamana kadar yani, 2015 yılının Temmuz ayından bugüne kadar İzinsiz SMS Gönderenlere 2 Milyon TL Ceza Kesildi! aradan geçen zamanın sadece 1 yıl olduğunu varsayarsak oldukça büyük yaptırımlar uygulanıyor diyebiliriz.

Kesilen cezalar sonrasında hala bir çok firma izinsiz mesaj gönderiyor. Gönderilen mesajları şikayet etmeniz sonrasında bu firmalara ceza kesiliyor. Bakanlığa veya BİMER üzerinden gönderdiğiniz şikayetinize titizlikle sonuç verildiğini hatırlatmak isteriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.