Ana sayfa Dünyadan Japonlar Çöken Bir Otoyolu 48 Saatte Düzeltti!

Japonlar Çöken Bir Otoyolu 48 Saatte Düzeltti!

PAYLAŞ
Japonlar Çöken Bir Otoyolu 48 Saatte Düzeltti!

Mühendisliğin ve teknolojinin üst düzey olduğu ülkelerden Japonyada yaşanan olay hayrete düşürdü. Japonlar Çöken Bir Otoyolu 48 Saatte Düzeltti.

Japon mühendisliği bir kez daha ortaya koyuldu. Japonya’da geçtiğimiz günler de Kyushu Adasında metro çalışmaları sonrasında ana yolda çöküntülerin yaşanması ile beraber yetkililer duruma  el koydu. Dünyanın her yerinde teknoloji ve mühendisliği ile anılan Japonya da ufak mühendislik hatası sonrası yaşanan olay oldukça üzücüydü.

Fukuoka isimli merkez de yer alan otoyolun çökmesi sonrasında yaklaşık 30 metre uzunluğunda, 15 metre derinliğe sahip bir çukur meydana gelmiş ve yol trafiğe kapatılmıştı. Sonradan anlaşılan nedenler ile beraber metro çalışmalarına ufak bir ara verildi. Metro çalışmalarının hızla devam ettiği otoyolun çökmesi sonrasında Japonlar rekor bir sürede otoyolu eski haline getirmeyi başardı.

Japonlar Çöken Bir Otoyolu 48 Saatte Düzeltti!

Otoyolun çökmesine yetkiler el koydu ve durum daha sonrasında toparlandı. Çökme olayından sadece 48 saat sonra devasa büyüklükteki çukuru kapatan Japonlar, adeta rekora kırdı diyebiliriz. Görseller her şeyi anlatıyor ancak ortada büyük bir mühendislik var.

Büyük çukuru farklı bir teknik ile tekrardan kum ve çimento ile doldurup, yolu açan Japonlar bir kez daha tebrik edildi. Çökme olayı sonrasında basına yansıyan görüntülere bakarsak, yol eskiden daha iyi olmuş diyebiliriz..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.