Ana sayfa Drone Jet Ski ile Kendini Görüntüleyen Drone’u Düşürdü!

Jet Ski ile Kendini Görüntüleyen Drone’u Düşürdü!

PAYLAŞ

Yeni Zellanda daki bir festival kapsamında sporcular Jet Ski ile şovlar yaptı. Şovunu abartan bir sporcu Jet Ski ile Havadaki Drone’u Düşürdü

Başlığı okuduktan sonra, “Nasıl olur ya? ” şeklinde sorular sorabilirsiniz. Ancak tamamen gerçek ve yaşanmış bir olay. Jet Ski kullanan bir adam, havada kendini görüntüleyen drone’u düşürdü. Drone’un düşme görüntülerini izlerken benim için acıdı. Son zamanlarda teknoloji gündemlerinin bir çoğunda Drone’lar ile ilgili haberleri okumuşsunuzdur. En son ülkemizde de Drone yasakları geldi. Drone satın aldıktan sonra kullanabilmek için yasal olarak izin almak gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde youtube’da yayınlanan bir video, Drone’ların gerçekten de baskı altında olduğunu bir kere daha gösterdi.

Her ne kadar gerçekten müthiş bir teknolojik alet olsa da, bazen oldukça kötü şeylerle karşı karşıya kalabiliyorlar. Yeni Zellanda da Yamaha tarafından düzenlenen Freeride Jet Ski festivali, ilginç görüntülere ev sahipliği yaptı.

Jet Ski kullananlar Yeni Zellanda’nın fırtınalı deniziyle maruz kalınca işler karıştı. Festivalin görüntü ve video işleriyle uğraşan yapımcı Guy Mac, uzaktan kumandasıyla bir yarışmacıyı havadan görüntülerken, tam o sırada Jet Ski’yi kullanan sporcu dalgaları ve drone’u görmeyerek hızlandı. O sırada fiyatı 3.000 dolar‘dan başlayan Drone’a çarptı ve Jet Ski ile Havadaki Drone’u Düşürdü daha sonrasında ise drone ile beraber denize düştü. DJI’in en pahalılarından olan Drone, her ne kadar denizden çıkarılıp gerekli sistemleri kurulsa da maalesef ki çöp oldu.

Videoyu izledikten sonra, bu adam nasıl Jet Ski kullanmış, resmen uçuyor ! şeklinde sözleri söylemek serbest. Lakin adam diğer yarışmacılardan farklı olarak, dalgaları hesaba katmadan hızlanmış ve bildiğin uçmuş. Tabii uçması ile beraber havada kendini görüntüleyen drone’u da düşürmüş. Adamın düşmesine değilde drone’a üzüldüm harbiden.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.