Ana sayfa Apple Kaç Kişi iOS 8 Kullanıyor?

Kaç Kişi iOS 8 Kullanıyor?

PAYLAŞ

Güncelleme konusunda daima bir adım önde olan Apple’ın en yeni mobil işletim sistemi iOS 8’i kaç kişi kullanıyor? iPhone, iPad ve iPod kullanıcıları iOS 8 güncelleştirmesini yaptı mı? iOS 8’in kullanım oranı nedir? Tüm bu soruların cevapları, açıklanan yeni iOS 8 kullanım oranlarında.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında geliştiricilere dağıtılmaya başlanan iOS 8, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin duyurulmasıyla küresel olarak dağıtılmaya başlanmıştı. İlk etaptaki sorunları görmezden gelirsek iOS 8 başarılı sayılabilecek bir güncelleme oldu diyebiliriz. iOS 8.0.1 güncelleştirmesi, bazı hatalar sebebiyle anında geri çekilmişti ve bu hatalardan etkilenen çok az kullanıcı oldu. iPhone 4s kullanıcılarını saymazsak iOS 8 güncellemesi çoğu kullanıcı memnun etmiş durumda. Peki ya kullanım oranları ne alemde? iOS 8’i kaç kişi kullanıyor? iOS 8 ve iOS 7’nin kullanım oranları nedir? Hemen aşağıdaki grafiklerden bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : iPhone 4S’e Sakın iOS 8 Yüklemeyin!

ios-8-kullanim-orani

 

Grafikten de anlaşılabileceği üzere iOS 8’in kullanım oranı %68‘e kadar yükselmiş. iOS 7 ise halen daha %29’luk bir kitleyi elinde tutuyor. Bu kitle iPhone 4, iPhone 4s ve iPhone 5 kullanıcılarını oluşturuyor. Çoğu iPhone 5s kullanıcısı iOS 8 güncellemesine geçti bile. Geçemeyenler de muhtemelen hafıza problemi sebebiyle geçemedi. Yani yeterli alanları yok.

ios-8-kac-kisi-kullaniyor

 

iOS 8 kullanım oranında ciddi artış söz konusu. Kasım ayında yayınlanan ilk analizde %52 oranında kullanım oranına sahip olduğu açıklanmıştı. Aralık ayında ise bu rakam %64’e yükselmişti. Bu günlerde ise %68’e yükselmiş durumda. iOS 6 ve önceki sürümlerin kullanımına baktığımızda ise %4’lük bir rakam görüyoruz. Bu rakamda iPhone 3G ve iPhone 3Gs modellerini gösteriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.