Ana sayfa Apple Kaç Kişi iOS 8 Kullanıyor?

Kaç Kişi iOS 8 Kullanıyor?

PAYLAŞ

Güncelleme konusunda daima bir adım önde olan Apple’ın en yeni mobil işletim sistemi iOS 8’i kaç kişi kullanıyor? iPhone, iPad ve iPod kullanıcıları iOS 8 güncelleştirmesini yaptı mı? iOS 8’in kullanım oranı nedir? Tüm bu soruların cevapları, açıklanan yeni iOS 8 kullanım oranlarında.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında geliştiricilere dağıtılmaya başlanan iOS 8, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin duyurulmasıyla küresel olarak dağıtılmaya başlanmıştı. İlk etaptaki sorunları görmezden gelirsek iOS 8 başarılı sayılabilecek bir güncelleme oldu diyebiliriz. iOS 8.0.1 güncelleştirmesi, bazı hatalar sebebiyle anında geri çekilmişti ve bu hatalardan etkilenen çok az kullanıcı oldu. iPhone 4s kullanıcılarını saymazsak iOS 8 güncellemesi çoğu kullanıcı memnun etmiş durumda. Peki ya kullanım oranları ne alemde? iOS 8’i kaç kişi kullanıyor? iOS 8 ve iOS 7’nin kullanım oranları nedir? Hemen aşağıdaki grafiklerden bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : iPhone 4S’e Sakın iOS 8 Yüklemeyin!

ios-8-kullanim-orani

 

Grafikten de anlaşılabileceği üzere iOS 8’in kullanım oranı %68‘e kadar yükselmiş. iOS 7 ise halen daha %29’luk bir kitleyi elinde tutuyor. Bu kitle iPhone 4, iPhone 4s ve iPhone 5 kullanıcılarını oluşturuyor. Çoğu iPhone 5s kullanıcısı iOS 8 güncellemesine geçti bile. Geçemeyenler de muhtemelen hafıza problemi sebebiyle geçemedi. Yani yeterli alanları yok.

ios-8-kac-kisi-kullaniyor

 

iOS 8 kullanım oranında ciddi artış söz konusu. Kasım ayında yayınlanan ilk analizde %52 oranında kullanım oranına sahip olduğu açıklanmıştı. Aralık ayında ise bu rakam %64’e yükselmişti. Bu günlerde ise %68’e yükselmiş durumda. iOS 6 ve önceki sürümlerin kullanımına baktığımızda ise %4’lük bir rakam görüyoruz. Bu rakamda iPhone 3G ve iPhone 3Gs modellerini gösteriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here