Ana sayfa Sosyal Medya Kafesine Bir Çocuğun Düşmesinden Dolayı Goril Öldürüldü!

Kafesine Bir Çocuğun Düşmesinden Dolayı Goril Öldürüldü!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde ABD’de meydana gelen bir olay, hayvan severleri ayağa kaldırdı. Kafesine Bir Çocuğun Düşmesinden Dolayı Goril Öldürüldü!

ABD’de Cincinnati Hayvanat bahçesinde meydana gelen olay, tüyler ürpertici bir hal aldı. Olay geçtiğimiz gün yaşandı, olayın yaşanmasının ardından sosyal medya da imza kampanyaları düzenlendi.

Hem dramatik, hem de bir o kadar tüyler ürperten olay şu şekilde gerçekleşti. Annesi ile birlikte hayvanat bahçesine giden 4 yaşandaki bir çocuk, Harambe isimli bir gorilin bulunduğu alana düştü. Dengesini kaybederek gorilin bulunduğu alana düşen çocuk, Suyun içerisinde dakikalarca kaldı. Çocuğu fark eden Goril, çocuğu sudan havaya kaldırdı daha sonrasında da metrelerce uzağa götürdü.

Tabii bu olayda goril herhangi bir zarar vs. vermedi. Aksine, goril çocuğa zarar vermedi, suya düşen çocuğu suyun üstünde tutmaya çalıştı. Ancak goril ile çocuğu gören güvenlik ekipleri, Harambe isimli gorile önce uyuşturmak amacıyla iğne vurdu.

Kafesine Bir Çocuğun Düşmesinden Dolayı Goril Öldürüldü!

İğnenin etkisi hızlı bir şekilde gerçekleşmediği için daha sonrasında ise goril öldürüldü. Olay kısa bir süre içerisinde sosyal medya da geniş yankılara sebep oldu. Gorili videoya kayıt eden hayvanat bahçesini ziyaret eden bir kişi, Gorilin burdaki suçu nedir? şeklinde sitemde bulundu. Olay ile ilgili çocuğun ailesi konuşmazken, dünyanın en büyük ve etkili imza kampanyası portallarından change.org’da bir imza kampanyası başlatıldı. Hayvan hakları savunucularına göre, gorilin burada herhangi bir kabahati yok.

Gorilden ziyade suya düşen çocuğun ailesinin sorumlu tutulduğu kampanya da şu ana kadar 100 bin’e yakın bir imza toplandı. Harambe için Adalet başlıklı kampanya, hayvanların dünya içerisinde ne kadar acımasız şartlarda yaşadığını bir kez daha gözler önüne serdi. Geriye yukarıdaki video kalırken, sosyal medyanın tepkisi büyümeye devam ediyor. Ailenin sorumlu tutulduğu kampanyada çocuğun evdeki yaşan şartlarının denetilmesi için de dilekçeler mevcut.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.