Ana sayfa Akıllı Telefon Kalem Pil İle iPhone Şarj Etmek

Kalem Pil İle iPhone Şarj Etmek

PAYLAŞ

Akıllı telefonlar hızlanıyor ve büyüyor. Uygulama marketleri her geçen gün zenginleşiyor. Peki ya piller? Pil konusunda en iddialı akıllı telefon bile tüm özellikleri açıkken 24 saatlik bir kullanıma ne yazık ki dayanmıyor. Gün içerisinde bizleri sürekli olarak kullanmadığımız servisleri kapalı tutmak zorunda bırakan akıllı telefon bataryaları, çoğu zaman sahibini zor durumlarda bırakabiliyor. Harici şarj ünitelerine bir alternatif olarak duyurulan Ovio küçüklüğü ile dikkat çekiyor.

anahtarlik-sarj-aleti-ovio

Bir anahtarlık görünümünde yapılan Ovio, mıknatısla birbirine tutturulmuş iki parçadan ibaret. Bu parçaları birbirlerinden ayırdığınız zaman her iki parçada 4 adet AA boyutunda pil yuvası olduğunu görüyorsunuz. 4 adet AA boyutunda pili bu iki parça arasına yerleştirdiğinizde ise Ovio tam anlamıyla bir şarj istasyonuna dönüşüyor. Lightning girişine sahip olan Ovio, iPhone 5, iPhone 5s ve iPhone 5c modellerinin bataryalarını 1 kez tam doldurabiliyor. Ayrıca Ovio iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için de uyumlu.

Siyah, beyaz ve Kickstarter yeşili olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip olan bu küçük anahtarlık, Apple tarafından onay almış bir aksesuar. Alkaline piller dışında şarj edilebilir pillerle de çalışabiliyor. Ovio’yu özel yapan şey ise boyutu. Fotoğraflardan da anlaşılabileceği için kaba ve 3-4 kez şarj edebilen cihazlara göre çok daha ufak olan Ovio, Kickstarter üzerinden bağış topluyor. Eğer siz de bu projeye destek olmak isterseniz 39 Dolarlık bir bağışla Ovio’ya sahip olabilirsiniz.

ovio-kullanim-semasi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.