Ana sayfa Bilgisayar Kanada Başbakanı Kuantum Bilgisayarları Anlattı! Gazeteci Şok Oldu!

Kanada Başbakanı Kuantum Bilgisayarları Anlattı! Gazeteci Şok Oldu!

PAYLAŞ

Kanada Başbakanına alaycı bir dille Kuantum Bilgisayarlarını soran Gazeteciye, Kanada Başbakanı Kuantum Bilgisayarları Anlattı! Gazeteci Şok oldu!

Kanadı başbakanı geçtiğimiz gün, özel bir etkinlik sonrasında gazetecilerden gelen soruları cevapladı. Kanadanın genç Başbakanı Justin Trudeau’ya alaycı bir şekilde Kuantum bilgisayarın çalışma prensibini soran gazeteci, aldığı cevap karşısında şaşkına döndü. Kanada Başbakanının katıldığı etkinlikte aslında soru ile alakalıydı.

Kanada hükümeti geçtiğimiz aylar da Teorik fizik çalışmaları için 50 milyon dolarlık bütçe ayırdığını duyurmuştu. Bu duyuru sonrasında Çevre Enstitüsünün ziyaretine giden Başbakan, aynı zaman da ziyaret sonrasında gazetecilerden gelen soruları da cevapladı. Konuşmasının sonrasında bir gazetecinin, “Size kuantum bilgisayarlar hakkında soru soracaktım ancak…Kanadanın teröre karşı tutumu nedir?” şeklindeki sorusu sonrasında, Başbakan Terör tutumu sorusundan önce Kuantum Bilgisayarların çalışma prensibini anlatmak istiyorum. Sözü sonrasında, gazeteci şaşkına döndü.

Gazeteci aslında Başbakana alay etmek için bu soruyu yöneltmişti. Çünkü Başbakanın Kuantum bilgisayarları konusunda bilgili olduğunu düşünememişti. Kana Başbakanından gelen cevap ise şu şekilde ; “Teröre karşı tutumumuzdan önce kuantum bilgisayarların çalışma prensibini anlatmak isterim. Sıradan bir bilgisayar ile kuantum bilgisayarları arasındaki en temek farl, kuantum bilgisayarlarında diğer bilgisayarlardaki 1 ve 0 şeklinde binary düzen haricinde çok daha fazla kompleks sistem kodlaması imkanı da bulunuyor. Böylece daha çok bilgiyi, çok küçük boyutlardaki bilgisayarlara kodlayabiliyoruz.” oldu.

Aldığı cevap sonrasında Gazeteci şok olurken, salondan alkış sesleri yükseldi. Kana Başbakanı, “Kapak” şeklindeki bu cevabı sonrasında, sosyal medyanın gündemine oturdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.