Ana sayfa Dünyadan Kanser Hastası Küçük Kızın Dondurulma Süreci Başladı!

Kanser Hastası Küçük Kızın Dondurulma Süreci Başladı!

PAYLAŞ
Kanser Hastası Küçük Kızın Dondurulma Süreci Başladı!

Babasının itirazlarına rağmen kararından vazgeçmeyen küçük kız, bedenimi dondurun dedi. Kanser Hastası Küçük Kızın Dondurulma Süreci Başladı!

The Daily Telegraph tarafından yayınlanan bir habere göre, 14 yaşındaki bir kız çocuğu, ölümünden sonra bedeninin dondurulmasını istedi. Bu isteğinin yerine getirilmesi için başvuru yapan kızın başvurusu sonuçlandı. 14 Yaşında kanser hastası olan küçük kız, araştırmalarından sonra bu kararı almış.

Her ne kadar bu konuda çok istekli olsa da, yaşından dolayı babasının iznini almak isteyen Kıza babasından izin çıkmayınca, çareyi mahkemeye gitmekte buldu. Mahkeme de avukatı aracılığıyla savunmasını yayınlatan kızın cümleleri yürek burktu. Kendisinin öleceğini, ancak daha uzun yaşamak istediğini belirten kanser hastası kız, “her ne kadar ölmek istemesem de kanser yüzünden öleceğimi biliyorum. Bu yüzden en ufak bir şans dahi olsa, bunu değerlendirmek istiyorum ve bedenimin dondurulmasını istiyorum”. cümlelerini kullandı. Konu mahkemeye taşındı.

Kanser Hastası Küçük Kızın Dondurulma Süreci Başladı!

17 Ekim tarihinde hayata gözlerini yuman kızın ölümü ile hakim kararı açıkladı. Bu durumun özel bir durum olduğunu söyleyen Hakim ve heyeti, bu konuda olumlu karar verdiklerini açıkladı. Kararın verilmesi sonrasında hayatını kaybeden genç kızın vücudu dondurularak özel bir depolama birimine götürüldü.

Kanser Hastası Küçük Kızın Dondurulma Süreci Başladı!

Genç kız ayrıca, Depolama biriminde yer alan diğer dondurulmuş insanlar arasında İlk İngiliz çocuk oldu. Kararını vermeden önce bir arkadaşı ile diyaloğa giren genç kız, içinde bir umut olduğunu şu söyleriyle açıklamış. “Öleceğim ama içimde bir umut var. Bu kararım belki de 200 yıl içerisinde geri döneceğim. Ben daha fazla yaşamak istiyorum. Uyandırıldığım gelecekte kansere çare buldukları zaman beni uyandıracaklar. Ve ben yaşıyor olacağım” şeklinde kendini ifade etmiş. Aslında dondurulma yönteminin tarihi yaklaşık 45-50 yıl öncesine dayanıyor. Ancak teknolojinin gelişmesi ile yöntemler de biraz farklılaştırılmış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.