Ana sayfa Drone Katlanabilir Drone DJI Mavic Pro Tanıtıldı!

Katlanabilir Drone DJI Mavic Pro Tanıtıldı!

PAYLAŞ
Katlanabilir Drone DJI Mavic Pro

DJI sessizliğini sonunda bozdu ve Katlanabilir Drone DJI Mavic Pro Tanıtıldı! Detayları ve özellikleriyle beraber DJI Mavic Pro haberimizde.

Dünyanın en popüler drone üreticilerinden DJI yepyeni drone’u ile karşımıza çıktı. Geçtiğimiz saatlerde oldukça iyi bir etkinlikle en yeni Drone’unu tanıtan DJI, sektördeki konumunu daha da yukarıya taşımak istiyor. GoPro’nun geçtiğimiz günlerde katlanabilir drone’u tanıtması sonrasında yeni bir Katlanabilir Drone DJI Mavic Pro Tanıtıldı! Böylelikle sektörde yeni bir rekabet ortamı oluştu.

4K video çekim kalitesine sahip DJI Mavic Pro tüm bunların yanı sıra diğer modellere göre bir çok farklılıkta barındırıyor. Biliyorsunuz ki geçtiğimiz günlerde GoPro’nun Karma isimli Drone’unu sizlere tanıtmıştık. GoPro drone sektörüne girmesi ile beraber DJI’da uzun süredir üzerinde çalıştığı bu drone’u sektöre sürdü.

Katlanabilir Drone DJI Mavic Pro Özellikleri

Geçtiğimiz saatlerde tanıtımı yapılan Katlanabilir Drone DJI Mavic Pro, katlanabilir olmasının yanında hem kumanda hem de akıllı telefon ile kontrol edilebiliyor. 4K video kaydı yapabilen bu cihaz, tam şarjla 35 dakikaya kadar uçuş yapabiliyor. Drone’ların ilk çıktığı zamanları düşünürsek 5-10 dakikalardan 35 dakikalara kadar çıkması oldukça iyi.  Kesintisiz uçuş boyunca 64 km hıza ulaşan cihaz, tercih edilene göre kumandalı yada kumandasız olmak üzere 2 farklı şekilde satışa sunuldu.

kamera

Mavic Pro isteklere yanıt veren bir Drone. Fotoğraf çekmek istediğiniz de fotoğraf veya farklı çekim modlarıyla video çekebiliyor. 30fps ile 4K video çekebilen tam 12 MP kameraya sahip. 1080p video çekmek isterseniz de saniyede 96 kare video çekimi yapabiliyor. ActiveTrack özelliğiyle seçilen hareketli veya hareketsiz bir alana odaklanabiliyor. Örneğin koşarken veya yürürken tepenizde sizi görüntüleyebiliyor.

Mobil uygulaması ile oldukça büyük işler başarabilen Mavic Pro, özellikle seçim yapılan alanı veya hareketli şeyleri takip etmesiyle dikkatleri çekiyor. Ayrıca daha gelişmiş uygulama bir çok seçeneği de sunuyor.

Daha öncesinde de bu tarz özellikli DJI droneları vardı, ancak bu sefer daha da geliştirilmiş olarak karşımıza çıkabilir. Ayrıca kamera tarafında koruma gövdeli Gimbal kamera var. Sarsıntıları ekstra yok edebiliyorken, herhangi bir aksi durumda kameranın zarar görmesini de koruma gövdesi ile engelleyebiliyor.

DJI Mavic Pro Fiyatı!

GoPro’ya sert bir şekilde cevap veren DJI böylelikle farklı tasarıma sahip drone’uyla varlığını tekrardan kanıtlamış oldu. Mavic Pro Drone’un fiyatlarını merak edenler de olabilir. Kumandalı olarak satın almak isterseniz 999 dolar, kumandasız satın almak isterseniz 749 dolar ödeyerek şuradaki link aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

gorsel

Akıllı telefonunuz ile kontrol ettiğinizde Wi-Fi bağlantısı bir yerde kesileceği için çok fazla yüksekliğe çıkamayacaksınız. Fiyat farkının olması da bu yüzden. Kıyaslama yapıldığı zaman kumandası ile daha fazla menzil yapabiliyor.

GoPro’dan sonra sektörün önde gelen isminin bu şekilde bir Drone ile karşımıza çıkması acaba birbirleriyle ortak mı çalışıyorlar sorusunu da akıllara getirdi. Lakin 2 firmanın da en büyük ortak yanı katlanabilir drone üretmiş olmaları. Belkide beraber

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.