Ana sayfa Sektörden Kırılmayan Cep Telefonu : X-Tel 3500

Kırılmayan Cep Telefonu : X-Tel 3500

PAYLAŞ

X-System isimli firmanın ürettiği kırılmayan cep telefonu X-Tel 3500 ismiyle tanıtıldı. Bir telefonda aradığınız özellikler arasında dayanıklılık ve iletişim ön planda ise X-Tel 3500 modeli ilk bakacağınız cihaz arasında yer almalı

Bu zamana kadar birçok kişi, kullandığı cihazların ya bataryasından ya da sağlam olmamasından şikayetçi. Örneğin şu an da 2.000 TL üstünde ödediğimiz ücretlerle bile gerçekten dayanıklı cihazlar alamıyoruz. Çünkü maalesef ki birçok akıllı telefon üreticisi dayanıklık konusuna bu kadar fazla önem vermiyor. Benim cihazım özellik bakımından daha iyi olsun, işlemcisi şu, kamerası şu olsun diyen firmalara servet yatırsak da istediğimiz derecede cihazlara sahip olamıyoruz. Örneğin iPhone 6 modellerini çok kolay bir şekilde bükebiliyorduk. Ya da kasasının dayanıksız olmasından kaynaklanan birçok sorun vardı.

Her ne kadar üstün özelliklere sahip olmamasının yanı sıra, gerçekten de saçma bir görüntüye sahip Akılsız telefon olsa da, X-Tel 3500 isimli kırılmayan cep telefonu, uzun zamandır elimizde olan akıllı telefonlardan çok daha farklı bir görüntüye ve özelliğe sahip. X-Tel 3500 kullanacaksanız görselliğe pek önem vermemelisiniz.  Standart tuş takımı bulunan bu model akıllı telefonlardan önce kullanılan cihazlarla oldukça benzerlik gösteriyor. Eskiden kullanılan cihazlardan fazlası ise kesinlikle sağlam olması. Bu cihazın kırılmama özelliğinin yanında ekstrem koşullarda da gayet dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Bu sıradışı koşullara örnek verecek olursak; kırılmayan cep telefonu suyun 2 metre altında bile çalışıyor. Dünyanın en sağlam telefonu olma yolunda ilerleyen X-Tel 3500 -20 ile +80 derecelerde bile kullanılıyor.Telefonun görüntüsü oldukça eski olmasına rağmen satış fiyatı $200 olarak sunulmuş.

X-Tel 3500 özellikleri:

 • 2.4 inç büyüklüğünde
 • 320 x 240 piksel çözünürlüğünde ekran
 • Kalınlığı 17 mm
 • Ağırlığı 136.5 gram
 • Corning Gorilla Glass 2 teknolojisi ile korunma
 • 64 MB RAM
 • 32 GB’a kadar genişletilebilen 64 MB hafızalı
 • 15 saate kadar konuşma
 • 330 saate kadar bekleme
 • 2000 mAh batarya
 • T9 Klavye
 • 1 Watt gücüyle çalışan LED El feneri
 • Türkçe hariç tüm diller destekleniyor.

Birçok kullanıcı, verdiği parayla beraber cihazının uzun ömürlü olmasını ve darbelere karşı dayanıklı olmasını istemekte. Firma bunu bildiği için bu şekilde bir strateji ile daha çok yaşlı kesimlere hitap ettiği “X System X-Tel 3500” ile piyasaya girdi. Kısa zaman sonra satışlarında büyük bir patlama yaşanan firmanın, aslında insanların istediği özellikte telefonlar üretildiğinde firmalar tarafından olumlu olayların yaşadığını da kanıtlamış oldu. Firmanın kullandığı teknolojileri akıllı telefon firmalarına satması dahilinde, akıllı telefon firmalarının modellerinde satış patlaması yaşacağını da anlayabiliriz aslında. Çünkü insanların istediği şey, sağlam bir cep telefonu değil, Sağlam ve üstün özelliklere sahip bir Akıllı telefon.

Kırılmayan Cep telefonu X-Tel 3500X-System isimli Firma, “X-Tel 3500” modeliyle şu anda sadece “Akılsız Telefon” üretiyor. Firmanın asıl hedefi de aslında gençlerden daha ziyade, orta yaşlı kimseler. Yani alo desin yeter zihniyetine sahip kişiler hedefleniyor. Aslına bakarsak, herşeyi amacına uygun kullanmakta bir yerde en iyisi. Firma, İlerleyen zamanlarda akıllı telefon piyasasına da hızlı bir giriş yaparsa, belki tüm dünya da tanınabilecek bir düzeye gelebilir diye düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.