Ana sayfa Sektörden Helal Sana Google ! KKTC Google Haritalarına Eklendi

Helal Sana Google ! KKTC Google Haritalarına Eklendi

PAYLAŞ

Yıllarca tartışmalara maruz kalmış, ona rağmen yıkılmadan dimdik ayakta duran Yavru Vatanımız, KKTC Google Haritalarına Eklendi

Uzun zamandır Google’dan bu şekilde bir hamle bekleniyordu aslında. Ancak 15 Kasım 1983’de bağımsızlığını ilan eden Yavru Vatan Kıbrıs, başta BM olmak üzere birçok ülkenin dilindeydi. Yıllardır “Türk Cumhuriyeti” olarak varlığını sürdüren ada ülkesi Kıbrıs’ta hayat giderek daha da elit bir hale geliyor. Eskiye nazaran şimdilerde gelişmiş bir ülke olan Kıbrıs artık Google Maps’de tanınacak. Daha önceden güncelleme yapmayarak, Google Maps’de sadece Rum tarafına yer veren bunun yanında KKTC’yi haritaya eski adlarıyla ekleyen Google, hatalarından ders alarak, yeni güncelleme ile beraber Türkçe isimleriyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine yer verdi.

Haritada yapılan bu güncelleme ile beraber Yavru Vatan Kıbrıs‘a yol tarifi alabilir, sokak, cadde isimlerine, yerleşim yerlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Yani kısaca şu anda ülkelerde kullanabildiğimiz tüm işlevler artık KKTC içinde geçerli olacak. Eskiden sadece RUM kesmine yer verilirken, şimdi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde de Google servislerini kullanabileceğiz. Güncelleme ile beraber Google, turizm açısından da önemli bir adım atmış oldu. Günde milyonlarca insanın kullandığı haritalar servisinde, Yavru vatanın gerçek haliyle yer alması Kıbrıs vatandaşlarını ve Kıbrıs’ı Türkçe olarak gören bizleri sevindirmiş oldu.

Kıbrıs YeniTürkçe bir şekilde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adıyla Google Maps’de yer alan KKTC, bu gelişme ile beraber Tüm dünyaya adını duyuracak. Helal Sana Google !

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.