Ana sayfa Akıllı Telefon Kodak IM5 Android Akıllı Telefon Duyuruldu

Kodak IM5 Android Akıllı Telefon Duyuruldu

PAYLAŞ

Fotoğrafçılık konusunda tanıdığımız Kodak, CES 2015’te Kodak IM5 isimli akıllı telefonunu duyurdu. Kodak Android telefon olarak daha önce haberini paylaştığımız cihaz gerçek oldu. Kodak IM5, Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon.

Bu hamlesi ile herkesi şaşırtan firma daha önceki aylarda mali durumu ile gündeme gelmişti. İflas tehlikesiyle karşı karşıya kalan firma elinde bulunan patentleri satmaya başlamıştı. Herkes Kodak’ın batacağından eminken, Kodak büyük bir hamle yaparak akıllı telefon sektörüne ilk adımı attı.

2014’ün son haftasında Kodak Android Telefon Çıkarıyor! başlıklı haberimizde bu söylentiyi sizlerle paylaşmıştık. Bugün tanıtılan cihaz söylentilerin tümünü doğruladı. Aslında bir önceki yıl düzenlenen CES 2014 fuarında da Kodak’ın bir akıllı telefon duyuracağı söylentileri ortaya çıkmıştı. Anladığımız kadarıyla firma bu projeyi uzun süre düşünmüş. Kodak IM5‘in teknik özelliklerine yer vereceğiz tabii ki ancak firmanın batmanın eşiğindeyken böyle bir hamle yapması gördüğümüz kadarıyla son çırpınışlar.

Kodak IM5 Fotoğrafı

Kodak IM5 Teknik Özellikleri

8 çekirdekli MediaTek MT6592 işlemciye sahip olan Kodak IM5’in işlemcisi 1.7 GHz hıza sahip. 1 GB RAM (sistem belleği), 8 GB dahili depolama alanı, microSD kart slotu gibi özelliklere sahip.

Kodak IM5’in ekranı 5 inç büyüklüğünde ve IPS panele sahip. Ekran çözünürlüğü ise Full HD yani 1920 x 1080 piksel.

Arka tarafta 13 MP, ön tarafta ise 5 MP kameraya sahip olan Kodak IM5, Android 4.4 KitKat sürümünü kullanıyor. Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesini alacağıda tahmin ediliyor. Cihaz, Kodak tarafından özel olarak hazırlanan bir arayüz kullanıyor.

Kodak IM5 resmi

Bu konu hakkındaki ilk paylaşımımız olan Kodak Android Telefon başlıklı haberimizde, Kodak’ın akıllı telefonu için özel bir uygulama marketi hazırlayacağından söz etmiştik. Bu bilgi de doğrulanmış oldu. Fotoğrafçılık için özelleştirilmiş uygulamaların yer aldığı bir marketin de bu cihaz içerisinde yer aldığı bilgisi verildi.

İlginizi çekebilir : En İyi Android Fotoğraf Uygulamaları

Kodak IM5’in fiyatı 250 Dolar olacak. Piyasaya çıkış tarihi ise henüz belli değil. Kodak IM5 Türkiye’ye gelir mi derseniz bize kalırsa 250 Dolarlık fiyatıyla gelmesi ne yazık ki bir şey ifade etmez.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.