Ana sayfa Bilim Kuru Buz ile Eritilmiş Alüminyum’un Müthiş Buluşması

Kuru Buz ile Eritilmiş Alüminyum’un Müthiş Buluşması

PAYLAŞ

Kuru Buz ile Eritilmiş alüminyum birleşirse ne olacağını merak ediyor musunuz ? Bir youtube kanalında 60 Fps’de kaydedilen bu deneyi izleyenler bir daha izliyor !

Her geçen gün, youtube’da yeni bir deney yapılıyor ve bu deneyleri yapan kişiler 2-3 hatta bazen 10’a kadar çıkabilen kameralarla kayıt yapıyorlar. Youtube’da geçtiğimiz günlerde bir kullanıcı ilginç bir deneye imza attı. The Backyard Scientist isimli youtube kanalı, sürekli ilginç deneyler yaparak, abonelerine hitap ediyor. Her geçen gün, abonelerinden daha da fazla beğeni alan youtube kanalının sahibi, bu sefer Kuru buz ile erimiş alüminyumu karıştırdı. Ortaya ilginç görüntüler çıkan bu deneyi 60 fps ile bizlere sundu !

Öncelikle yüksek sıcakta erittiği, alüminyumu ısıtmaya devam eden ve daha sonrasında Kuru buzu, kendi imkanlarıyla sabitleyen adam, Kuru buz’un üzerine sıvı nitrojen döküyor. Ortaya ilginç manzaralar çıkmaya başlayınca, bunu farklı şekillerde de deniyor. Her deneyi için, özel olarak tasarladığı tahta parçalarından yapılma, platformu, bu deneyde daha da iyi bir hale getirip, erimiş alüminyum ile kuru buzu önce birleştiriyor. Herkes bu sahnede, kuru buzun deliip, alüminyumun alta ineceğini sanarken, savaşın galibi erimiş alüminyum değil, kuru buz oluyor. Oldukça ilginç görüntülerin ortaya çıktığı bu deneyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.