Ana sayfa Galeri Dünyada ilk Kez Kuşlarla Işık Gösterisi Yapıldı

Dünyada ilk Kez Kuşlarla Işık Gösterisi Yapıldı

PAYLAŞ

Türkiyede geçtiğimiz günlerde, Dünyada bir ilk gerçekleştirilerek, güvercinlerin ayağına hafif led ışıklar bağlanarak, kuşlarla ışık gösterisi yapıldı !

Dünyada bir ilk gerçekleşti ve ışıklarla yapılan gösterilere bir yenisi daha eklendi ! Üstelik bu Türkiyede gerçekleştirildi. Geçtiğimiz günlerde Şuradaki yazımızda İntel’in dronelar ile yaptığı muhteşem ışık şöleninden sizlere bahsetmiştik. Bu ışık gösterisi, Droneların birbirleriyle uyumlu bir şekilde uçmasıyla gerçekleştirilmişti. Ve bunun kontrolünüde tek bir makineyle yapıyorlardı. Geçtiğimiz günler Huawei’ninde desteği ile beraber, 3 Genç fotoğrafçı bir araya geldi ve Kapadokya da kuşlarla ışıkla boyama projesini gerçekleştirdi. Başlangıçta hayal gibi görünen bu proje, daha sonradan bir kuşçudan alınan yardımla gerçeğe döndü.

Kuşların ayağına ışık bağladılar, Işık Gösterisini Başlattılar !

3 Genç fotoğrafçı, hayalleri uğruna Kapadokya da Kuşçu alinin yanına gidip, burada güvercinlerle yapmak istedikleri projeden bahsettiler. Kuşçu Ali amcamız da bu 3 çılgın gencin projesine destek vererek, Güvercinlerin hepsine ağırlığı çok hafif olan ışıkları bağlayarak, güvercinlere birde eğitim verir. Güvercinlere verdiği eğitim sonunda, alkış tuttuğunda güvercinler havalanır ver hava da güvercinlerle ışık şöleni gerçekleşir. Işık gösterisini fotoğraflamak isteyen bu gençler, muhteşem kareler yakalar.

Drone’larla yapmak yerine, bu şekilde doğal bir şekilde yapmak ayrı bir hava katmış. Bu arada hayvanseverler ayaklanmasın. Kuşları çok yormamışlar. Ağırlığı çok büyük olmayan led ışıkları takılmış, yani hiçbir şekilde zarar verilmemiş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.