Ana sayfa Uygulama Kütüphanem Uygulaması Görme Engellileri Kitaplarla Buluşturuyor

Kütüphanem Uygulaması Görme Engellileri Kitaplarla Buluşturuyor

PAYLAŞ
Kütüphanem Uygulaması

Hikayesi ve yapım süreci ile dikkat çeken görme engellilere umut ışığı: Kütüphanem uygulaması ve detayları haberimizde!

Son zamanlarda yazılım alanında ülkemizde bir çok yenilik karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yenilikler arasında görme engellilere umut ışığı olacak bir uygulama, geçtiğimiz aylarda tanıtıldı. Uygulamanın adı, My Library yani “Kütüphanem“. Amacına hizmet eden uygulama, görme engellilere sesli kitap hizmeti veriyor.

Bir çok engellinin hayallerinde olan kitaplarla buluşma isteği artık gerçek oldu. Microsoft da yazılım geliştirme uzmanı “Hasan Özdemir” görme engellilere umut ışığı olacak uygulamayı geliştirdi. Uygulamanın yapım süreci ve hazırlanması ise bir hayli ilginç..

Doğuştan Görme Engelli Olmasına Rağmen Pes Etmedi!

Bir hayli emek verilen uygulama, görme engellilere sesli kitap hizmeti veriyor. Ancak kodlamasından tutun test edilmesine kadar temel olarak görme engellilerin istekleri ele alındı. Aynı zamanda uygulamanın yazılım geliştiricileri ve test ekibi arasında görme engelliler yer aldı. Görme engelliler düşünülerek hazırlanan uygulama, hem kolay arayüzü, hem ulaşılabilirliği açısından fazlasıyla dikkat çekiyor.

Uygulama şu anda İngilizce ve Türkçe olmak üzere 2 farklı dilde karşımıza çıkıyor. Basit arayüzü sayesinde uygulamayı kullanmak oldukça basit. Uygulamaya son gelen güncellemeler ile beraber

Kütüphanem Uygulaması Görme Engellileri Kitaplarla Buluşturuyor!

Uygulamayı tanıtmak Hasan Özdemir‘den bahsetmeden olmaz. Kendisi enerjisi ile adeta karşısındaki kişiye enerji saçıyor. Kendisi doğuştan görme engelli olmasına rağmen, yaşam sevincini hiç kaybetmemiş ve Microsoft’da yazılım geliştirme uzmanı olmuş.

Kütüphanem uygulamasını indirmek için buraya tıklayın

Büyük emekler sonrasında, uygulamanın hazırlanması tamamlansa da asıl sorun ortaya çıkmış. Hasan Özdemir görme engellilerin bu uygulamaya ulaşmasını istiyor. Hasan Özdemir’i yakından tanımanız için bir video ekliyoruz ;

Ülkemizde binlerce görme engelliye umut ışığı olan bu uygulamanın, yaygınlaşması oldukça önemli. Büyük bir amaca hizmet eden Kütüphanem uygulaması, görme engellilerin kitaplarla buluşmasına olanak sağlarken, binlerce kitaba erişimi de kolay bir hale getiriyor. Uygulamanın sade ve basit olması da dikkat çekenler arasında.

Uygulamayı çevrenizdeki görme engellilerle buluşturarak, onlara 20 binden fazla kitabı hediye etmiş olacaksınız. Hazırlanışından, testlerine kadar yapımı bir hayli zor olan bu uygulamanın görme engellilere tanıtımı için yardım eder misiniz?

Kütüphanem uygulamasını indirmek için buraya tıklayın

Uygulamanın bir çok özelliğe sahip olmasının yanı sıra tamamıyla ÜCRETSİZ bir şekilde hizmet ettiğini de söyleyelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.