Ana sayfa CES 2017 Lenovo Hologram Destekli Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tanıttı!

Lenovo Hologram Destekli Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tanıttı!

PAYLAŞ
Lenovo Hologram Destekli Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tanıttı

Sanal gerçeklik konusunda uzun süredir çalışmalar yapan Lenovo Hologram Destekli Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tanıttı! İşte Lenovo VR Hakkında detaylar.

Lenovo, Oculus ve HTC’den sonra sanal gerçeklik sektörüne giriş yapmayı düşünüyordu. Bu konuda uzun zamandır çalışmaların yapıldığını bilirken, CES 2017’de lansman tanıtımı yapıldı. Hologram destekli sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtan Lenovo, sanal gerçeklik furyasında yerini almış oldu.

Sektörün önde gelen isimlerinden Oculus ve HTC’e baktığımız zaman bir çok farklı özelliğe sahip gözlükleri tanıttılar. Ancak Lenovo, bu özelliklere farklı özellikler daha katıp, Windows Holografik özelliğine yer verdi. Microsoft’un tanıttığı Hololens sonrasında karşımıza çıkan “Windows Holographic” destekli gözlük, şimdiden büyük beğeni topladı.

Lenovo Hologram Destekli Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tanıttı!

Prototip olarak tanıtılan Lenovo VR, 350gr ağırlığa ve aynı zamanda 1440 x 1440 piksel çözünürlükte OLED ekrana sahip. HTC Vive ve Oculus Rift’e rakip olarak sektörde yerini alacak gözlüğün herhangi bir kontrolcüsü bulunmuyor.

Söylentilere göre bu gözlükte herhangi bir kontrolcü yer almayacak. Kontrolcüden ziyade, Lenovo, 3.parti uygulamalara karşılık desteğini verecek. Böylelikle gözlük için Windows Holografik destekli farklı kontrolcüler sağlanmış olacak.

Lenovo Hologram Destekli Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Lenovo geliştirdiği farklı tasarımlı bu gözlükte ekstra bir kamera gereksinimi duymuyor. Lakin gözlüğün yanında yer alan sensörler ve kamera sayesinde hassas bir kullanım sunuluyor. Lenovo VR, açıklananlara göre Windows Store’da yer alan bir çok uygulamayı çalıştıracak. Böylelikle 360 derece uygulamaların bir çoğunu destekler nitelikte olacak.

Fiyat konusunda söylentilere bakılırsa 260-300 dolar arasında satışa sunulması bekleniyor. Ancak bu konuda ilk başlarda farklı kampanyalar kullanıcıların karşısına çıkabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.