Ana sayfa Akıllı Telefon Lenovo’dan iPhone 6’ya Benzeyen Telefon

Lenovo’dan iPhone 6’ya Benzeyen Telefon

PAYLAŞ

Benzer, replika telefon denilince akla gelen Çinliler’e bir yenisi daha eklendi. Dünyanın en büyük bilgisayar ve cep telefonu üreticilerinden bir tanesi olan Lenovo’nun yeni modeline ait çok sayıda fotoğraf basına sızdı. Lenovo Sisley olarak adlandırılan cihazın, kısa bir süre sonra piyasaya çıkacağı iddia ediliyor. Çin kaynaklı habere göre Lenovo  Sisley’in tüm özelliklerinin yer aldığı bir liste yayınlanmadı ancak bazı temel özellikleri biliniyor.

lenovo-iphone-6-5

Şimdilik sadece pembe rengi görüntülenen Lenovo Sisley, büyük ölçüde iPhone 6 modeli ile benzeşiyor. Metal gövde, köşeler, ekran, kamera konumu gibi detaylar ile iPhone 6’yı aratmayan telefon, Android işletim sistemini kullanıyor.

lenovo-iphone-6-4

iPhone 6’ya benzemesinin dışında iPhone 6’nın bazı sevilmeyen özelliklerini de üstünde barındırmıyor. Örnek vermek gerekirse, iPhone 6’nın çıkıntılı kamerasına benzer bir uygulama Lenovo Sisley’de yer almıyor. Kolayca bükülüp bükülmediğine ilişkin bir bilgi ise şimdilik yok.

lenovo-iphone-6-3

IPS ekran paneline sahip olan Lenovo Sisley’in 13 megapiksel arka, 8 megapiksel ön kamerası bulunuyor. 720p yani HD kalitedeki ekranın boyutu ise 5″ olarak belirtilmiş. iPhone 6’nın 4.7″ boyutundaki ekranından daha büyük, iPhone 6 Plus’ın 5.5″ ekranından ise daha küçük olan bu boyut yine bir farklılık olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak Lenovo Sisley’in sadece 6.9 mm kalınlığında olduğunu belirtelim.

lenovo-iphone-6-2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.