Ana sayfa IFA LG Akıllı Buzdolabı IFA 2016 Fuarında Görücüye Çıktı!

LG Akıllı Buzdolabı IFA 2016 Fuarında Görücüye Çıktı!

PAYLAŞ

Teknolojinin kalbinin attığı IFA 2016 fuarı ile beraber yeni ürünler tanıtılmaya devam ediyor. Son olarak LG Akıllı Buzdolabı IFA 2016 Fuarında Görücüye Çıktı!

IFA 2016 fuarı ile beraber yenilikçi firmalar da yeni özellikli ürünlerini sunmaya başladı. Fuar ile beraber bir çok ünlü marka gerek tasarımı, gerek özellikleriyle göz dolduran ürünlerini karşımıza çıkardı. Fuarın en dikkat çeken ürünlerinden birisi de hiç şüphesiz ki LG tarafından üretilen Windows 10 işletim sistemi kullanan Buzdolabı.

Akıllı cihazların son kullanıcıya ulaşması ile beraber akıllı telefonların dışında bir çok sektör de rekabet ortamı oluştu. Bu rekabet ortamları oluşurken akıllı ev aletlerinden sonra, akıllı beyaz eşyalar da karşımıza çıkıyor. LG Akıllı Buzdolabı ile beraber evlerimiz daha da akıllı hale gelecek diyebiliriz.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber akıllı ev elektroniği kavramı da oluşmaya başladı. Akıllı ev elektroniği kavramı LG’ye güç vermiş olacak ki fuarın en gözde ürünlerinden birisi LG Akıllı buzdolabı oldu.

LG Akıllı Buzdolabı IFA 2016 Fuarında!

Akıllı buzdolabı kavramına farklı boyutlar getiren firma, yenilikçi yapısını bu buzdolabına aktarmış. Karşımıza çıkan bir çok akıllı buzdolabına göre farklı özellikler karşımıza çıkıyor. Sıradan akıllı buzdolabında tablet ve buna bağlı olarak verebileceğimiz sınırlı komutlar bulunuyor. Ancak LG Akıllı buzdolabı adı altında 29 inch’lik bir ekran ile Windows 10 deneyimi ve tabii ki Cortana ile sesli komut imkanı sunuyor.

Aslına bakarsanız diğer buzdolapları ile kıyaslanamayacak derecede üstün özellikte olan bu cihazın yetenekleri genişletilebilir durumda. Büyük ekranlı ve aynı zamanda Windows 10 işletim sistemi ile karşımıza çıkan LG Akıllı Buzdolabı geliştiricilerin yaptığı uygulamalar ile daha da akıllı bir hale gelebilir. LG’de zaten kendi yarattığı ekosistem aracılığıyla bu tarz ürünleri piyasaya sürerek, rakiplerinin önüne geçmeyi amaçlıyor.

LG Akıllı Buzdolabı IFA 2016

Samsung ve LG Akıllı Buzdolabı Ürününde de Rakip Oldu!

Daha öncesinde Samsung Tizen işletim sistemine sahip bir akıllı buzdolabını tanıtmıştı. Ancak bu buzdolabında gerek komutlar, gerek ekran boyutu kullanıcılar tarafından pek beğenilmemişti. Samsung Ekosistemine karşı LG Ekosisteminin yer aldığı IFA 2016 fuarında LG, ürettiği buzdolabı ile ekran boyutu, işletim sistemi ve kullanılabilirlik açısından ön planda. Her ne kadar iki firma akıllı buzdolabı ürünleri üreterek rakip olsa da LG bu yıl bu ürün ile daha ön planda tutuluyor diyebiliriz.

2 GB Ram ile Windows 10 işletim sistemine sahip LG Akıllı buzdolabı uygulamalar sayesinde daha da üst segmentlere tırmanıyor. Windows 10 kullanımına farklı bir boyut getiren ürün, 1080p çözünürlükteki ekranı ile beraber farklı uygulamalar indirildiğinde çalıştırabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.