Ana sayfa Soru - Cevap LG G2 Alınmalı mı? Hala Alınır mı?

LG G2 Alınmalı mı? Hala Alınır mı?

PAYLAŞ

2014 yılında çıkan fiyat / performans telefonu LG G2 D802 modelini hala almayı düşünüyorsanız tam yerindesiniz. LG G2 alınmalı mı? G2 hala alınabilir mi? gibi sorulara bu yazımızda cevap vereceğiz. Daha önce LG G2 Hala Alınır mı? başlıklı yazımızda da benzer bir konuyu işlemiştik. Önceki yazıda çok fazla detay bilgi yer aldığı için bu yazıda konu daha çok soru cevap şeklinde ilerleyecek.

lg-g2-alinir-mi-3

LG G2 Almak Mantıklı mı?

Bu noktada olay aslında bütçe ve kullanıcı alışkanlıkları ile ilgili. LG G2, piyasaya çıkalı uzun bir süre oldu. Malum Android denilince insanları en çok korkutan nokta güncellemeler. Bu sebeple LG G2 almaktan çekinebilirsiniz. Eğer akıllı telefon kullanma alışkanlıklarınız aşırı yoğun değilse, çok fazla oyun oynamıyorsanız LG G2 sizin için ideal bir telefondur.

İnternet gezinimi, sosyal ağ kullanımı, basit ve orta düzey oyunlar, orta ve üst kalite sayılabilecek fotoğraf ve video çekimi şeklinde beklentileriniz varsa LG G2 alınmalı mı? sorusunun cevabı sizin için kocaman bir EVET.

lg-g2-alinir-mi-2

Çok fazla oyun oynamak, sürekli video ve fotoğraf çekimi, yüksek performans isteyen işlemler yapmak, Android güncelleştirmelerini anında almak gibi bir beklentiniz varsa sizin LG G2 alınmalı mı? sorusunun cevabı ne yazık ki HAYIR.

Bu arada güncelleştirme demişken unutmayın ki LG G2 modeli Nexus 5 ile aynı teknik özelliklere sahip. Yani Android güncellemeleri konusunda LG destek vermezse bu konuda size yardımcı olabilecek binlerce geliştirici var.

LG G2 Kronik Sorun / Üretim Hatası / Fabrika Hatası

Bilmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi de LG G2‘nin üretim hatası olup olmadığı. İnternet üzerinde yer alan şikayetlere baktığımız bir çeşit fabrika hatası göze çarpıyor. Çoğu kullanıcı LG G2 ısındığında ekranın sararması, kararması gibi şikayetleri forumlarda dile getirmiş. Şahsen gözümle görmedim ama bu konuyla ilgili 10 farklı sitede çeşitli şikayetlere rastladım. Anlaşılan o ki LG G2 modelinin kronik sorunu var.

lg-g2-alinir-mi-4

Bir diğer kronik sorun ise SIM kart okumama problemi. Bu konuda da üretim hatası olduğuna dair çeşitli şikayetler bulmak mümkün. Ancak ne olursa olsun üretimten kaynaklı hatalar garantili bir telefonda sorun olmuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.