Ana sayfa Android LG G2 ve LG G3 Android 5.0 Güncellemesi Alacak Mı?

LG G2 ve LG G3 Android 5.0 Güncellemesi Alacak Mı?

PAYLAŞ

Google’ın Android 5.0 sürümünü resmi olarak lanse etmesinden sonra markalar, kendi ürünleri için güncelleme takvimini açıklamaya başladı. Daha önce Sony, Samsung ve HTC tarafından açıklanan takvimde HTC 90 gün içerisinde güncellemeyi dağıtacağını duyurmuştu. Sony’nin hangi cihazlarına Android 5.0 Lollipop sürümünü dağıtacağını ise Sony Android 5.0 Güncelleme Takvimi başlıklı yazımızda sizlere aktarmıştık.

Bu haberimizde ise özellikel son 2 yılda ülkemizde ve global pazarda popülerleşmeye başlayan LG markasının hangi modellerine Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesini vereceğini sizlerle paylaşacağız. Geçtiğimiz yıl LG, G2 modeliyle ülkemizde önemli satış rakamları elde etmişti. Fiyat / Performans konusunda başarılı bir cihaz olan LG G2, Android 5.0 sürümünü alacak modellerden bir tanesi. Zaten teknik özellikler bakımından Nexus 5 ile birebir aynı diyebileceğimiz LG 2 için resmi güncelleştirme yayınlanmayacak olsaydı bile geliştiriciler tarafından Nexus 5 ROM’u port edilirdi.

lg-g3-android-5-guncellestirmesi

LG G2’nin ardından bu yıl piyasaya çıkarılan LG 3 modeli ise yine Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesi alacak modellerden bir tanesi. Üstün teknik özellikleri ile şu sıralar LG’nin amiral gemisi konumunda olan LG G3 kullanıcıları Android 5.0 sürümüne kavuşacak. Aynı zamanda LG G3 Stylus ve LG G3 S modelleri de Android 5.0 güncelleştirmesini alacak.

Son olarak LG G2 ve LG G3 modelleri haricinde LG L70 ve LG L90 modelleri de Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesini alacak cihazlar arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.