Ana sayfa Android LG G3 için Android 5.0.1 Sürümü Çıktı

LG G3 için Android 5.0.1 Sürümü Çıktı

PAYLAŞ

En güncel Android sürümü olan Android 5.0.1 Lollipop, LG G3 için çıktı. LG G3 için Android 5.0.1 Lollipop sürümünün detayları haberimizde. Teknoloji ve GSM devi Verizon’un LG G3 sahibi üyeleri epey şanslı çünkü bugün öğleden sonra cihaza Android 5.1 güncellemesi geldi bile.

LG’nin şu andaki “amiral gemisi” akıllı telefonu G3’ün sahipleri, ilginç bir manzarayla karşılaştı ve cihazlarına VS98523A sürüm numaralı Android 5.0.1 Lollipop işletim sistemi yüklendi. Android 5.0.1 ile Lollipop Material Design ekleniyor ve uygulamalar daha hızlı çalışmaya başlıyor. Ayrıca bazı menüler de revize edildi, Project Volta ile de batarya ömrü geliştirildi. Tabii ki bunların yanında birkaç ufak değişiklik daha bulunuyor.

android-5.1-cikti

Yurtdışında yaşayan ve Verizon LG G3 kullananlara tavsiyemize ise, güncellemeyi Wi-Fi ile yüklediğinize ve başlamadan önce en azından yüzde 50 şarjınız olduğuna emin olun. Çünkü 5.0.1 epey ağır ve büyük bir güncelleme.

Nexus tarafında Android 5.0.1 Lollipop sürümü zaten uzun bir süredir var. Ancak üreticiler tarafında en erken davranan LG oldu.

ROM yükleme konusunda bilgiliyseniz, ilgili Android 5.0.1 Lollipop ROM’u indirerek LG G3 telefonunuzu Android 5.0.1 Lollipop sürümüne yükseltebilir veya LG’nin bu güncellemeyi Türkiye için yayınlamasını bekleyebilirsiniz.

LG’nin G3 için Android 5.0.1 Lollipop sürümünü yayınlaması, aynı zamanda Google’ın Nexus cihazlar için bir sonraki sürümü duyuracağı anlamına da geliyor. Çünkü Google, diğer üreticilerden daima bir sürüm önde olmayı tercih ediyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.