Ana sayfa Akıllı Telefon LG G4 Modelinin Özellikleri Ne Olacak?

LG G4 Modelinin Özellikleri Ne Olacak?

PAYLAŞ

2014’e damga vuran G3’ten sonra LG G4’ün özellikleri merakla ediliyor. Bu yıl satışa çıkması beklenen LG G4’ün çıkış tarihi henüz kesinleşmedi ancak LG G4 teknik özelliklerine ilişkin bazı bilgiler ortaya çıktı. Bu haberimizde LG G4’ün muhtemel teknik özelliklerini sizlerle paylaşacağız.

İlk LG G4 modelinin MWC 2015‘te duyurulacağı tahmin ediliyor. Satış tarihi ise yaz aylarına sarkacaktır. Koreli firma, G3 modelinde elde ettiği başarıdan sonra LG G4 modelinde daha cesur davranacaktır. Ülkemizde de önemli satış rakamlarına ulaşan LG G3’ün bir üst versiyonu olan G4’ü şimdiden bekleyenler var. LG G4’ün kalbinde tarafında Qualcomm Snapdragon 810 işlemciyi göreceğiz. 3 GB RAM ise yine performansı oluşturan diğer temel bileşenlerden olacak. G3 modelinde 2 GB ve 3 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği sunan modeller görmüştük fakat bu yıl LG G4’te 3 GB RAM‘in standartlaşması bekleniyor. Ancak tabii ki 64-bit mimariye sahip olan bu işlemcide 4 GB RAM görme ihtimalimiz de var.

lg-g4-ozellikleri-ne

Ekran tarafında ise 2K olarak tanımlanan QDH (2,560×1,440) ekran olacağı kesin. Mobil tarafta 4K çözünürlük henüz tam anlamıyla yayılmış değil. 2K ekranlı akıllı telefonları 2015 yılında bolca göreceğiz. LG G4’ün ekranının en az 5.3 inç olacağı tahmin ediliyor.

Aslında çözülmesi gereken en önemli sorun ısınma sorunu. LG G3’ün kronik sorunu olan ısınmanın, G4 modelinde farklı gövde parçaları ile çözmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.