Ana sayfa Akıllı Telefon LG G4’ün İşlemcisi Belli Oldu : Snapdragon 808

LG G4’ün İşlemcisi Belli Oldu : Snapdragon 808

PAYLAŞ

LG’nin beklenen amiral gemisi LG G4’ün işlemcisi belli oldu. LG G4’ün işlemcisi ne olacak, LG G4 hangi işlemciyi kullanacak soruları böylelikle yanıt buldu. Daha önce performans testi ortaya çıkan LG G4, 28 Nisan tarihinde resmi olarak duyurulacak. Şimdi LG G4’ün işlemcisi nasıl ortaya çıktı ve hangi işlemciyi kullanacakmış ona bakalım.

Aşağıdaki ekran fotoğrafta LG G4’ün üzerinde çalışan CPU-Z uygulamasını görüyorsunuz. CPU-Z uygulaması, akıllı telefonun veya tablet bilgisayarın sistem özelliklerini gösteren ücretsiz bir uygulama. Dün ortaya çıkan aşağıdaki fotoğrafa göre LG G4’te Qualcomm Snapdragon 808 kullanılacak. Bununla birlikte LG G4’ün GPU yani grafik işlem birimi tarafında ise Adreno 418 görülüyor. LG G4’ün işlemci çekirdekli 1.44 GHz hızında çalışacak.

Geçtiğimiz aylara damgasını vuran, ısınması ve çok pil tüketmesiyle dikkat çeken Snapdragon 810’un kullanılmaması akıllıca bir hamle olmuş. Qualcomm ne kadar uğraşsa da o işlemcinin sorunlarını çözememişti.

lg-g4-qualcomm-snapdragon-808-islemci

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde LG G4’ün resmi tanıtım filmi yayınlanmıştı. 28 – 29 Nisan tarihlerinde dünyanın farklı bölgelerinde lanse edilecek olan LG G4, özel olarak İstanbul’da da tanıtılacak. LG G4’ün ilk videolarından bir tanesine LG G4’ün Tanıtım Videosu Yayınlandı başlığımızdan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.