Ana sayfa Akıllı Telefon LG G5 Dayanıklılık Testi ile Karşı Karşıya!

LG G5 Dayanıklılık Testi ile Karşı Karşıya!

PAYLAŞ

Bu yılın en iddialı Akıllı Telefonlarından olan LG G5 Dayanıklılık Testi Yapıldı! Merakla beklenen testlerin sonucu ise gerçekten de şaşırtıcı.

Güney Korenin iddialı üreticilerinden olan LG, akıllı telefon pazarına bu yıl çıkardığı yeni amiral gemisi ile farklı bir giriş yaptı. LG G5 ile beraber farklı tasarım ve özelliklerle karşımıza çıkan LG, tüm bu özelliklerinden sonra, kullanıcılar tarafından yapılan dayanıklılık testi ile karşımıza çıktı. Daha öncesinde Apple’ın yeni çıkan akıllı telefon modeli iPhone SE’ye test uygulayan JerryRigEverything şimdiler de ise, LG’nin yeni amiral gemisi LG G5’e aynı testi uyguladı.

LG G5 Dayanıklılık Testi Sonucunda Ne Oldu?

JerryRigEverything tarafından yapılan dayanıklılık testi, her zaman yaptığı konseptte devam etti. İlk olarak ekrana yapıştırdığı bir yapışkana 1’den 9’a kadar numara veren kullanıcı daha sonrasında ekranı numaralı tornavidalarla çizdi. Numaralardan 5’e kadar çizikleri göstermeyen ekran 6 numarada bariz bir şekilde çiziğe karşı koyamadı.

Ekran çizik testinden sonra da sıra arkaya geldiğinde, kamera lensini maket bıçağıyla çizen kullanıcı, kamera lensinin başarılı bir şekilde çizilmeye karşı dayanıklı olduğunu gösterdi. Ancak aynı testi arkadaki parmak okuyucuya uygulayan JerryRigEvertyThing, parmak okuyucusunun kazıldığını da göstermiş oldu. Tüm bu testlerin hemen ardından ise ekran ve kasa testi kaldı. Bu konuda da önce çakmakla ekranı yakıp, daha sonrasında da bükülme testi yaptı. Bükülme testi sonrasında, değişebilir batarya için LG’nin bu yıl karşımıza çıkardığı kızak tasarımı, bu testte başarısız oldu. Bükülme testinde bu kızağın aşırı derece de eğildiğini görmek mümkün.

Çizilme, Yanma ve bükülme testlerinin yapıldığı LG G5, bu testten ne kadar başarılı tartışılır. Ancak benim dikkatimi çeken nokta, bataryanın değişmesi adına yaptığı bu tasarım, cihazın bükülmesine de olanak sağlamış durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.