Ana sayfa Akıllı Telefon LG G5 Özellikleri ve Fiyatı ! Tüm Sızıntıları Topladık

LG G5 Özellikleri ve Fiyatı ! Tüm Sızıntıları Topladık

PAYLAŞ

LG’nin yeni amiral gemisi LG G5 Özellikleri ve Fiyatı hakkındaki tüm bilgileri, sızıntıları topladık. Bugün ki Akıllı telefon dosyamızda LG G5 Var.

LG’nin merakla beklenen LG G5 model Akıllı telefonunun nasıl olacağı konusu herkesin merak ettiği konular arasında yer alıyor. LG G5‘in nasıl olucağı konusunda bir takım sızıntılar geldi. Bu haberimizde sizlerle beraber tüm sızıntıları bir araya getirerek, LG G5’in gerek tasarımından gerek teknik özelliklerinden bahsedeceğiz. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, LG, en iyi çıkışı G2 ile beraber yaşamıştı. G2’den sonra ürettiği yeni nesil akıllı telefonlarında ısınma problemi, kasa da çatlaklık gibi şeyler meydana geldi.  hatalarından ders alarak, yeni nesil akıllı telefonunda “Amiral Gemi” ünvanına yakışır özelliklere yer vericek. Böylece hem satışlarda artış yaşanacak, hemde kullanıcıların daha önceki modellerdeki şikayetleri yeni cihazda giderilmiş olucak.

LG G5’in Teknik Özellikleri Nasıl Olucak ?

  • Isınma sorunu G4’de ciddi derecede vardı G5’de bu sorun giderilecek
  • Ses açıp kapatma tuşları yanda olucak
  • iPhone’lardaki gibi sessize al tuşu yer alacak
  • Arka tarafta güç tuşu parmak izi sensörlü olucak
  • Arka tarafta çift kamera sensörünü sunulacak
  • Kamera sensöründe ciddi derecede iyileştirmeler yaşanacak
  • Arkadaki kapak çıkacak ancak batarya değiştirilmeyecek
  • 4 GB Ram | 27 MegaPiksel Kamera olucak
  • İşlemci 3.0 Ghz. ‘e kadar çıkabilecek

LG G5 Arka TasarımıLG G5 Hakkındaki Tüm Bilgiler & Sızıntılar

Çift kamera sensörü ile çekinen fotoğraflar tek fotoğraf olarak görüntüler oluşturabilir. Daha önceden Huawei’den gördüğümüz bu tasarımdaki cihazlar, oldukça iyi görüntüler çekebiliyordu. Ancak HTC’de çift kamera sadece alan derinliği sağlıyordu. Eğer İki kamera da farklı şekilde çalışmaz ve tek kamera gibi tıp kı Huawei’nin cihazlarındaki gibi çalışırsa eğer, Huawei’nin yaşadığı başarıyı, LG’de kamera açısından yaşayabilir. Mobil sektördeki LG’ye yakınlığı ile bilinen birçok firma, G4’e göre G5’de kamera donanımda ve hız konusunda büyük değişimlerin yaşanacağı da söylentiler arasında.

Biliyorsunuz daha öncesinde internet sitemizde, LG G5’e ait olan bir kılıfın amazon.com’da satışa sunulduğunu yazmıştık. Okumayanlar için haberimize ulaşmak için (LG G5’in Tasarımı Sızdırıldı). Amazon’da sızdırılan LG G5 tasarımının hemen ardından Ayrıca Gizmobic isimli bir internet sitesi tarafından paylaşılan LG G5’e ait olduğu söylenen bir kılıf fotoğrafı da paylaşıldı. Bu kılıf fotoğrafına bakıldığında, cihazın üt ve alt tarafı bariz şekilde belli oluyor. Telefonun üst kısmına baktığımız zaman kulaklık girişi, gürültü engelleyici ve kızılötesi IR sensörü üst tarafta yer alıcak. Alt tarafta da mikrofon ve Type-C bağlantı girişi yer alıyor. Ayrıca cihazı yeni sızdırılan fotoğraflarla daha detaylı inceleyecek olursak ;

 

LG G5 Hakkında Tüm Bilinenler

Yukarıdaki fotoğraftan da gördüğünüz üzere, LG bu sefer tasarımın yanı sıra kamerada da bir takım değişiklikler yapmış. LG G4’de tek kamera varken, LG G5 ile beraber Çift kamera lensi, çift flaş bizleri bekliyor olucak. Aynı zamanda bu tasarımda dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise, ses tuşlarının yanda olması. Arka taraftaki güç tuşu sabit kalırken, ses açma ve kapatma tuşları cihazın sağ tarafında yer alıcak. Böylelikle LG, Sıra dışı bir tasarım yaratmak yerine, kendi var olan tasarımından birşeyler değiştirerek yeni LG G5’i piyasaya sürecek. Güç tuşuna parmak izi sensörü de yerleştiren LG, böylelikle kullanıcıların parola girmeden cihazlarını güvende tutmasını sağlayacak.

Ses Tuşları Arkadan Kaldırılıp, Yan Tarafa Koyuldu !

LG’nin G2’den bu yana çıkardığı G serisi modellerde ses arttırma, kısma ve güç tuşu arka tarafta yer alıyordu. Cihaz arka tasarım olarak çok kaba görünüyordu. Özellikle bayanlar, cihazı kabalığından dolayı pek tercih etmiyodu. Yeni model cihaz ile beraber artık daha farklı bir tasarım kullanıcıların karşısına çıkacak. Yeni tasarımda, güç tuşu aynı kalırken, ses tuşları cihazın yan tarafında olucak.

LG G5 Ses açma kapama

LG G5 Fiyatı Ne Olucak ?

LG G4 biliyorsunuz ki 2300 ile piyasaya girmişti. Yurtdışı fiyatıda yaklaşık 1800 TL civarındaydı. LG G5 ülkemize geldiğinde fiyatının 2.800 civarlarında olacağı tahmin ediliyor. Üst segment olarak adlandırılan bu cihaz eğer ki, iddialardaki gibi teknik özelliklere sahip olursa, fiyat-performans ürünü olabilir.

LG G5 Ne Zaman Tanıtılacak, Ne Zaman Çıkacak ?

LG yetkilileri bu konuda resmi açıklama yaptı. 21 Şubatta resmen görücüye çıkacak olan cihaz, şimdiden büyük yankı uyandıracağa benziyor. Eğer ki beklenen özellik ve fiyatlarda çıkarsa, LG bu cihazla satış rekorunu kırabilir. Lakin LG G5 beklentilerin üstünde bir cihaz olacak diye söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.