Ana sayfa Akıllı Telefon LG G5 için Quick Cover Akıllı Kılıflar Tanıtıldı

LG G5 için Quick Cover Akıllı Kılıflar Tanıtıldı

PAYLAŞ

Bu yıl birçok firmanın yeni akıllı telefonlarını tanıtması bekleniyor. LG, Akıllı telefon yarışlarına dahil oldu. LG G5 için Quick Cover Akıllı Kılıflar Tanıtıldı

LG, şubat ayının sonlarına doğru tanıtacağı yeni cihazı için hazırlıklara başladı bile. LG’nin 2016 yılı için tanıtacağı Amiral gemisi LG G5, şimdiden gündemlerde yer almaya başladı bile LG G5 ile uyumlu kılıflar arasında yer alan Quick Cover kılıf geçtiğimiz gün tanıtıldı. LG G5, Quick Cover kılıf ile daha da kişiselleştirilmiş olucak. 21 Şubatta tanıtılacak LG G5, Akıllı telefon piyasasındaki rekabeti daha da arttıracak. 

2016 yılına girmemiz ile beraber aslında Akıllı Telefon savaşları başladı bile. Apple’ın 2015 yılının sonlarında iPhone 6s ile karşımıza çıkması da bunlardan bir tanesi. Ayrıca Huawei, Samsung gibi firmalar da yeni cihazları için kolları sıvadı. LG, yeni amiral gemisi G5 ile beraber, oldukça önemli iyileştirmeler ile karşımıza çıkacak. Donanımda yapılan değişimlerin yanı sıra, fiziksel ve hatta yazılımsal birçok değişim bizleri bekliyor olucak. Bunlardan bir tanesi de daha önceden haberini yayınladığımız Always On özelliği, türkçeye çevirdiğimiz Daima açık olarak bilinen bu özelliği bilmeyenler için kısaca açıklayalım. Daha önce Samsung’un yeni akıllı telefonlarında bulunacağı söylenen bu özellik, LG tarafından da kullanılacak. Özellik ile beraber ekran daima açık kalacak. Tabii ki istendiği zaman kapatabileceğimiz bir özellik. Hatta bir çoğumuz, ekran sürekli açık kalırsa batarya yarım gün gitmez diye de düşünebilir. AncakAlways ON özelliği ile beraber bataryada olumsuz değişimlerin meydana gelmeyeceği söyleniyor.

LG G5 Quick

LG Always On özelliğini yeni akıllı telefonunda daha da öne çıkarmak için, Quick Cover kılıfı tanıttı. Bu kılıf kapatıldığında bildirimler, saat, pil durumu vs. sürekli kılıfta görünecek. Aslında daha önceden HTC M8’den hatırladığımız bir özellikte bu kılıfta yer alacak. Kılıfta herhangi bir pencere olmadan, cihaza gelen aramaları vs. de ekranı açmayarak yanıtlayabileceğiz. Kılıfı açmadan gelen çağrıların cevaplandığı, bildirimlerin ve saatin göründüğü paylaşılan görsellerle daha da netleşti. LG G5 ve Quick Cover kılıfın detayları için 21 Şubat tarihinde LG’nin G5 lansmanını beklememiz gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.