Ana sayfa Akıllı Telefon LG G5 Teknik Özellikleri ve Detayları (Ana Konu)

LG G5 Teknik Özellikleri ve Detayları (Ana Konu)

PAYLAŞ

Bu yıl en çok merak edilen akıllı telefonlar listesinde adını sıkça duyduğumuz LG G5 Teknik Özellikleri ve Detayları bu haberimizde sizlerle paylaştık !

Her geçen gün daha da kızışan Akıllı telefon sektöründeki yarış, gün geçtikçe ve yeni cihazların eklenmesiyle farklı boyutlara ulaşıyor. En son tanıtılan Akıllı telefon LG G5, sızıntılardakiyle aynı şekilde karşımıza çıktı. LG’nin merakla beklenen akıllı telefonu LG G5 bugün yapılan lansman da tanıtıldı. Mobil dünya konferansı 2016’da tanıtılan cihaz, beklentilerin çok daha üstünde özellikler ve detaylar ile karşımıza çıktı. LG G5 Teknik Özellikleri ve Detayları bu haberimizde sizlere sunuyoruz.

Tasarım & Kasa : LG, Bir önceki akıllı telefon modelinde yaşanan sorunları dikkate alarak, yeni cihazında büyük bir devrim gerçekleştirmiş. Tıpkı, Apple’ın zamanında iPhone 5 serisinden iPhone 6’ya yaptığı geçiş gibi, LG’de G4’den G5’e geçiş yaparken, tasarımda devrim niteliğinde yenilikler kullanıcıların karşısına çıktı. Kullanıcıların en büyük sorunu kasada çizilme ve bazılarında ise soyulmaydı. LG G5 ile beraber bu sorun ortadan kaldırılmış. Kasasında kullanılan metal, cihazı daha da güçlendirmiş diyebiliriz.

LG G5 LG G4 KarşılaştırmaTasarımda büyük yenilikler gerçekleşti derken ciddiyiz ! Lakin, birçok kullanıcı LG G5’de bataryanın çıkmayacağını düşünürken, LG tasarımındaki kompakt değişiklikler ile, bataryayı ekran ile kasa arasına yerleştirmeyi başarmış. Böylelikle kızaklı bir yapıya sahip olan cihazın, bataryasını değiştirmek için, alt tarafta bulunan 2 adet çentiği ileriye çekmek yeterli oluyor. Tüm bunların yanı sıra Tasarımını daha minimal ve oval bir görünüme kavuşturan LG, böylelikle yeni cihazında kullanıcılarını memnun etmek için elinden geleni yapmış.

LG G4’ün tasarımıyla uyumlu olarak arka kapalar değiştiriliyordu. Deri kapaklar takılıyordu. Ancak LG G5 sabit metal kasaya sahip olduğu için sadece pil yatağı yerinden çıkıyor. Kapak değişimi vs. mümkün olmuyor. Bence, LG G4’teki deri yerine bu şekilde metal bir gövdenin kullanılması cihazı daha da hoş bir görüntüye kavuşturmuş.

LG G5 Arka TasarımKamera : LG G4 ile beraber kamera konusunda iddialı bir çıkış yapan LG, yeni cihazı G5‘te de bu iddiasını arttırmış. Arka tarafında 2 adet kamera bulunan ve lazer fokus özelliğini geliştiren firma, çift flaş, çift kamera ve lazer fokus ile, karanlık ortamlarda bile daha iyi görüntüler elde etmeyi amaçlıyor. Kamera konusunda büyük bir iddia ile karşımıza çıkan LG’nin yeni cihazındaki kameraların teknik özelliklerine bakacak olursak, ön kamerası 8 Mparka kamerası ise 16 Mp ve 8 Mp (geniş açı kamera) olan cihaz, beklentilerin çok çok üstünde çekim yapabiliyor. Çift kamera ile 135 dereceye kadar çekim açısı sunan LG G5 kamera konusunda büyük yenilikler getirmiş.

LG G5 KamerasıLG G5, iddia ediyoruz ki, 2016 yılının en iyi kamerasına sahip telefonlardan birisi olucak. Özellikle 8 Megapiksel geniş açılı kamera ile desteklenen cihaz, karanlıkta ve aydınlıkta mükemmel görüntüler çekebilecek.

Ekran : Kullanıcıların en çok sevdiği ekranlar, ne büyük, ne de küçük olan ekranlar. Bunun yanı sıra oyun oynadığında ısınmayan, kolay çizilmeyen ve darbelere karşı dayanıklı olan ekranlar. LG G5’in ekran boyutu 5.3 inç. Bu ekran boyutunun yanı sıra 2K çözünürlükteki IPS ekran, darbelere ve çizilmelere karşı da oldukça dayanıklı.

İşlemciYeni cihazda devrim niteliğinde bir takım değişikliklerin yapıldığını söylemiştik. LG G4’te en yeni ve en güncel işlemci kullanılmıştı, LG G5 ile beraber Qualcomm’un en yeni ve en gelişmiş işlemcisi olan Snapdragon 820 kullanıldı. Böylelikle, arayüzde yapılan yenilikler ile beraber kullanıcılar işlemci tarafında hiçbir donma, ısınma sorunu vs. yaşamadan cihazlarını kullanabilecek.

Bellek (Ram) : En son çıkan işlemciyi cihazında kullanan LG, bunun yanı sıra cihazın donma sorunu vs. ile karşısına çıkmaması adına, cihazdaki her boşluğu doldurmuş ve bu cihazında 4 GB Ram yerleştirmiş. Böylelikle LG G4’te olan birçok problem, bu cihazda olmayacak.

LG G5 BataryaBatarya : Akıllı telefonların en büyük problemlerinden birisi, hiç şüphesiz ki batarya konusu. Daha önceki modelinde 3.200 mAh batarya kullanan firma, yenilikçi politikasıyla beraber bataryayı düşürmüş. Ancak cihazda yapılan birçok değişiklik, bataryanın daha uzun bir süre gitmesine sebep oluyor. LG G4 modelinde 3.200 mAh batarya bulunuyorken, LG G5’te 2.800 mAh batarya kullanılmış. Ancak sayılara aldanmayın. Özellikle de arayüzde yapılan yenilikler ile beraber LG G5’in bataryası daha fazla dayanacak !

Bu yazımızda sizler ile beraber LG G5 Teknik Özellikleri ve Detaylarından bahsettik. Bu teknik özellikler ile beraber LG G5 2016 yılında akıllı telefon pazarını kızıştıracağa benziyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.