Ana sayfa Yazılım Windows Phone LG, Windows Phone 8.1’li Telefon Üretiyor

LG, Windows Phone 8.1’li Telefon Üretiyor

PAYLAŞ

Yıllardır Windows Phone kullanan telefon üretmeyen LG’den sızan bir resim, işleri değiştirdi. LG’nin Windows Phone 8.1 kullanan akıllı telefonu yolda. Ortaya çıkan fotoğraf LG ve Verizon işbirliği ile hazırlanan bir akıllı telefona işaret ediyor.

lg-windows-phone-telefon-2Android’in yaygınlaşmasıyla birlikte Windows Phone’lu telefonların üretimini durduran LG, Android kullanan cihazlara ağırlık vermişti. Windows Phone konusunda şimdiye kadar herhangi bir bilgi vermeyen LG’den sızan bu fotoğraf, firmanın yeni bir Windows Phone’lu akıllı telefon ürettiğine işaret ediyor.

Çıkış Tarihi Yakın

Söz konusu bu cihazın teknik özellikleri hakkında detaylı bir açıklama yok. Dikkat çeken noktalar cihazın ekranının 4.5-5 inç aralığında olduğu ve ekranın altında yazılımsal tuşların olduğu. Normalde Windows Phone’lu cihazlarda softkey olarak tabir edilen bu tuşlar olmazdı. LG’nin Windows Phone 8.1’li bu telefonunun bir amiral gemisi olması beklenmiyor. Cihazın Windows Phone 8.1 kullanması, yakın zamanda piyasaya çıkabileceğine işaret ediyor.

Nexus 5’e Benziyor

Ön kamera ve LTE desteği olduğunu yandaki görselden anlayabiliyoruz. LTE’ye vurgu yapılmış gibi görünüyor. Yanlardaki ses açıp-kapatma ve güç düğmesinin konumu ile cihazın genel fiziksel yapısı Nexus 5’e oldukça benziyor. Zaten Nexus 5, LG tarafından üretilmişti. Uygun fiyatlı ve temel özellikleri sunan bir cihazla geliştiricilere yönelik bir Windows Phone telefon olması bizce mümkün. LG’nin bu gizemli Windows Phone 8.1’li telefonu için verebileceğimiz bilgiler şimdilik bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.