Ana sayfa Sektörden LG’den Rekor Satış Rakamları

LG’den Rekor Satış Rakamları

PAYLAŞ

Güney Kore’nin parlayan yıldızı LG, 2014 yılı için oldukça iyi görünen rakamları kendi blogunda yayınladı. İlk etapta LG G2 modeli ile başlayan süreç, Nexus 5 ile devam etti. Son olarak LG G3 modeliyle akıllı telefon pazarındaki dengeleri değiştiren ve pastadan büyük bir pay almayı başaran LG’de ivmeler oldukça olumlu yönde.

Google ile ikinci kez üst üste anlaşarak Nexus 4 ve Nexus 5 modellerini ürettikten sonra insanların güvenini kazanan LG, 2014 yılı içerisinde ciddi bir büyüme kaydetti. 17 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren LG, ürün çeşitliliği konusunda diğer markaların aksine çok daha az ürün sunuyor. Hatta Android akıllı telefon üreticileri arasında en az çeşit sunan marka diyebiliriz. Ancak buna rağmen 17 milyon cihaz satışı, firmanın ürünlerinin ne denli başarılı olduğunu gösteriyor.

LG-g3-satis-rakamlari

Geçtiğimiz yıla oranla %40’lık bir artış yaşayan LG, çeyrek dönemde ise %15’lik artış olduğunu açıkladı. Tüm bu satışlar sayesinde LG’nin mobil bölümü 4 Milyar doları aşan bir gelir ve 160 Milyon doların üzerinde kar ettiklerini açıkladı. Son 5 yılın en iyi rakamlarına ulaşan LG’nin bu olumlu durumunda en büyük pay sahibi tabii ki LG G3. Tasarımsal anlamda daha önce sunulmamış olanı sunan ve oldukça performanslı olan LG G3, firmanın hala gözbebeği.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.