Ana sayfa Sektörden LG’nin 2014 Satış Rakamları Açıklandı

LG’nin 2014 Satış Rakamları Açıklandı

PAYLAŞ

2014 yılında çıkardığı akıllı telefonlarla sektörde söz sahibi olan LG’nin LG G3 ve LG G2 modellerinin satış rakamları belli oldu. LG G3 ve LG G2 modelleri 2014 yılında kaç sattı? LG 2014 satış rakamları, büyüme oranı ve pazar payı detayları haberimizde.

Hayat LG için çok güzel gidiyor! Görünen o ki teknoloji devi pazarda şu sıralar rakibi Samsung’un aksine çok başarılı ilerliyor. LG, önceki yıla oranla çok daha fazla akıllı telefon satışı yaptı. Güney Koreli kaynakların verdiği bilgiye göre, 59.6 milyon LG logolu akıllı telefon satıldı. Tabii ki 2014 yılı içinde.

Bu sonuç gösteriyor ki, LG akıllı telefon satışlarında 2013 yılına oranla yüzde 25.2 büyüdü, ki bu oldukça ciddi bir rakam. 2013 yılında zar zor 47.6 milyon cihaz satılmıştı. 2014 yılının bu denli verimli geçmesinin şüphesiz en büyük sebebi LG’nin amiral gemisi telefonu G3 oldu. Açıkçası LG bu yıl da aynı performansını sürdürürse, Çin menşeli Lenovo, Xiaomi ve Huawei markalarını dahi geçebilir. Tabii ki büyük Çin teknoloji üreticileri de yerlerini kolay kolay kaybetmek istemeyecektir.

lg-2014-satis-rakamlari

Peki, LG G4’ün durumu ne olacak? Hakkında duyduğumuz son söylenti ise bu yılki MWC Fuarı’nda yer almayacağı. Telefon muhtemelen 2015 yılının ikinci çeyreğine satışa sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.