Ana sayfa Bilim LG’nin Yeni Dört Renk Pikselli Televizyonu Çığır Açıyor

LG’nin Yeni Dört Renk Pikselli Televizyonu Çığır Açıyor

PAYLAŞ

Televizyon izlerken renkler her zaman önemlidir değil mi? Düğün videonuzu mu izliyorsunuz, annenizin kıyafetlerini daha iyi görmek istersiniz veya bir spor müsabakası mı? Muhakkak çimlerin yeşili sizi cezbeder. Renkli televizyonlar her anlamda dünyayı görüş şeklimizi değiştirdi ve görselliği hayatımıza kattı. Tüplü televizyonlardan LED ekranlara kadar oldukça gelişen teknoloji, bugüne kadar hep üç renkle ilerlemişti: RGB yani Kırmızı (Red), Yeşil (Green), Mavi (Blue) fakat durum artık değişiyor.

lgggg

LG’nin yeni sistemiyle artık televizyonlarda renkleri dört farklı renk pikseliyle göreceğiz. 4 Colour Pixel adı verilen teknoloji sayesinde LED RGB TV’lerimiz değişecek ve her şey çok daha canlı hâle gelecek. Evet, futbol maçındaki çimler hâlâ yeşil ama eskisine göre çok daha zengin bir yeşil.

Bu yeni teknoloji ülkemize de geldi ve LG 55EC930V adlı modelle karşımıza çıkıyor. Full HD bir ekran dört renk pikseliyle desteklenince ortaya muhakkak harika görüntüler çıkacak. Şu anda 55 inçlik (138 CM) ekrana sahip bu üç boyutlu televizyon, ülkemizde yaklaşık 8000 lira fiyat bandında satılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.