Ana sayfa Sosyal Medya LinkedIn 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

LinkedIn 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

PAYLAŞ
LinkedIn 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Microsoft’un sahibi olduğu profesyonel iş ağı LinkedIn gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Son açıklanan verilere göre LinkedIn 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Microsoft’un 26.2 milyar dolara satın aldığı profesyonel iş ağı LinkedIn, gerekli onayların alınmasıyla Aralık ayında Microsoft’un bünyesine katıldı. Microsoft tarafından bu satın alma duyurusu Haziran 2016 tarihinde ilk kez yapıldığında LinkedIn platformu 433 milyon kullanıcıya sahipti.

Satın alınmanın ardından LinkedIn, Ekim ayında 467 milyon kullanıcı ile karşımıza çıktı. LinkedIn tarafından açıklanan son rakamlara göre toplamda 200 ülkeden 500 milyon yani yarım milyar kullanıcıya ulaşılmış durumda. Bu rakamların açıklanmasının ardından Microsoft’un iyi bir yatırım yaptığı gözler önüne serildi.

LinkedIn 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Bu rakamların açıklanmasının ardından Microsoft’un iyi bir yatırım yaptığı gözler önüne seriliyor. Linkedin’de 10 milyondan fazla aktif iş, 9 milyondan fazla şirket erişimi ve her hafta 100 binden fazla gönderilen makalenin bulunduğu söyleniyor.

500 milyon kullanıcıya ulaşması ile birlikte LinkedIn, geçtiğimiz yıl ki kullanıcı sayısının çok daha ilerisine ulaştı. Yalnızca 1 yıl içerisinde Linkedin’in %15‘lik bir artışla en az 67 milyon arttırdığı görülüyor.

LinkedIn Nedir?

LinkedIn iş arayan ve işverenlerin, iş hayatı ile ilgili bilgi alışverişi yaparak birbirlerine fayda sağladığı iş ağı platformudur. 2003 yılında kullanıma açılmış olan LinkedIn bugün profesyonel iş ağı olarak tanımlanıyor. LinkedIn hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.