Ana sayfa Soru - Cevap LinkedIn Nedir?

LinkedIn Nedir?

PAYLAŞ

Kısaca tanımlamak gerekirse iş arayan ve işverenlerin, iş hayatı ile ilgili bilgi alışverişi yapmak gibi pek çok fayda gösteren iş ağı platformudur. 2003 yılında kullanıma açılan servis, bugün dünyanın en önemli iş ağı platformlarından bir tanesidir.

Linkedin Ne İşe Yarar?

İş alımlarında ve arayışlarında Linkedin önemli bir rol oynamaktadır. Eğer Linkedin üzerinden iş ilanlarına gözatıyorsanız Özgeçmişinizi,Kariyer bilginizi, İş ünvanınızı, daha önce çalıştığınız şirketleri, deneyim ve tecrübelerinizi paylaşarak daha iyi bir iş bulma imkanı sağlayabilirsiniz. İşverenseniz aradığınız elamanı bulmak çok zor olmayacaktır. Aradığınız elamanın iş ünvanını yazarak yüzlerce eleman arasından istediğinizi seçebilir, iş teklifi yapabilirsiniz.

linkedin-ne-ise-yariyor-linkedin-nasil-kullaniliyor

Neden Kullanmalıyız?

İş ağı profilinizi oluşturarak diğer firma ve şirketlerin sizin hakkınızda bilgi edinmesi için, iş arayışlarınızda kolaylık sağlamak için,iş hayatınızla ilgili deneyim ve tecrübelerinizi paylaşmak için, özgeçmişinizi yazmak ve daha iyi kariyer olanakları için Linkedin kullanmalıyız. Bununla kalmıyor arkadaşlarınızın linkedin profillerine gözatarak arkadaşlarınızın deneyim ve tecrübelerini öğrenebilir, meslektaşlarınızla birlikte arkadaş olabilir, meslektaşlarınızla birlikte bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.