Ana sayfa Akıllı Telefon Lumia 840 Önümüzdeki Aylarda Satışa Çıkacak

Lumia 840 Önümüzdeki Aylarda Satışa Çıkacak

PAYLAŞ

Microsoft, Lumia serisini güncelliyor. Microsoft Lumia 840 isimli yeni modelin teknik özellikleri ve bazı detayları belli oldu. Windows 10 çalıştıracak telefonlardan olan Lumia 840 modeli önümüzdeki aylarda satışa çıkacak. Lumia 840 teknik özelliklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Microsoft, son dönemlerde piyasaya çıkaracağı yeni akıllı telefonlar ile gündeme geliyor. Bunun en önemli sebebi Windows 10’un mobil sürümünün hazırlanıyor olması. Windows 10’un mobil sürümüyle birlikte Windows Phone 8.1 işletim sistemi önemli değişikliklere uğrayacak ve Microsoft’un mobil alandaki eli kuvvetlenecek. Dolayısıyla firma, ürünlerini güncelleyerek yeni modellere ağırlık vermeye başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Lumia 940 ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıkmıştı ve Lumia 940’ın Özellikleri Ortaya Çıkıyor başlığında bu bilgilere yer vermiştik.

lumia-840-hakkinda-ilk-bilgiler

Kaynaklardan gelen bilgilere göre Lumia 840, önümüzdeki aylarda satışa çıkacak. Windows 10’u çalıştırıp çalıştırmayacağına dair bir bilgi yok. Fakat bizim tahminimize göre Windows 10 çalıştıran uygun fiyatlı telefonlardan bir tanesi olacağı yönünde.

Lumia 840’ın 5 inç boyutunda bir ekranı olacak. 13 MP çözünürlüğe sahip PureView bir kamerayla gelmesi beklenen cihazda aynı zamanda 5 MP ön kamera yer alacak. Uygun fiyatlı olmasıyla ön plana çıkacağı için çift SIM kart desteği bekleniyor. Lumia 840, firmanın amiral gemisi modelleri arasında yer almayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.