Ana sayfa Akıllı Telefon Lumia 940’ın Özellikleri Ortaya Çıkıyor

Lumia 940’ın Özellikleri Ortaya Çıkıyor

PAYLAŞ

Microsoft’un yeni akıllı telefonu Lumia 940 hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Lumia 940 ekran boyutu, Lumia 940 işlemcisi ve Lumia 940’ın kamerası hakkında ortaya çıkan yeni bilgileri bu haber bulabilirsiniz. Şimdi gelelim Lumia 940’un tahmin edilen teknik özelliklerine.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki Lumia 940 hakkında Microsoft tarafından açıklanan resmi bir teknik özellik listesi henüz yok. Bu haberde bulacağınız bilgiler söylentilerden derlenerek oluşturulmuştur. Microsoft Lumia 940, Microsoft’un yeni amiral gemisi olarak piyasaya çıkacak. Dikkat çekecek olan ilk özelliği kamerası olacak. Lumia 940’da 24 MP veya 25 MP arka kamera yani ana kamera olması bekleniyor. Ön kameranın ise 8 MP olması bekleniyor. Cihazın ön tarafında, ön kamerayla birlikte çalışacağı düşünülen bir göz tarama sistemi beklenen özellikler arasında.

lumia-940-ozellikleri-2

Lumia 940’ın ekran boyutu 5.2 inç olacak. Buna ek olarak Lumia 940’un bir de daha büyük ekranlı bir versiyonu çıkacağı tahmin ediliyor. Söz konusu bu versiyonun Lumia 940 XL olarak adlandırılacağı ve ekran boyutunun 6 inç civarlarında olması bekleniyor. İşlemci tarafında ise octa-core olarak tanımlanan, 8 çekirdekli bir işlemcinin görev alması düşünülüyor. Yani 4+4 şeklinde bir işlemci yapısıyla, Lumia 940 üst düzey performans gösterecek. Lumia 940, Windows 10’un mobil sürümünü destekleyen ilk akıllı telefon olabiir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.