Ana sayfa Sektörden Lumia Telefonların 2015 Satış Rakamları

Lumia Telefonların 2015 Satış Rakamları

PAYLAŞ

Microsoft Lumia telefonlara ait 2015 istatistikleri ortaya çıktı. 2015 yılında kaç adet Lumia telefon satıldı? Lumia telefonların 2015 yılına ait satış rakamları ve Microsoft’un Lumia telefonlarla ilgili mali durumuna ilişkin detaylar haberimizde. Ayrıca Surface tabletler ve bilgisayar sektörüne ait istatistikleri de bulabilirsiniz.

Firmaların yılın ilk çeyreğine dair finansal verileri yayınlanmaya başladı. Mobil sektörün dikkat çeken yüzü Microsoft’un Lumia telefonları satış rakamları merak konusu. Nokia’yı satın aldıktan sonra tamamen kendi istediği gibi telefonları piyasaya süren Microsoft, sektörden umduğunu bulabiliyor mu? Microsoft, tüm operasyonel faaliyetleri ile 2015 yılının ilk çeyreğinde 20 milyar dolardan fazla gelir elde etti. Bu rakamın yaklaşık 15 milyar dolar net kar olarak belirtiliyor. Ancak burada bizi ilgilen kısım Lumia akıllı telefonlar. Firmanın toplam net karını verdik, şimdi Lumia’nın bu net kar içerisindeki yerine bakacağız.

2015-yilinda-satilan-lumia-telefon-sayisi

2015 yılının ilk çeyreğinde (1 Ocak 2015 – 31 Mart 2015) 8.6 milyon Lumia akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş durumda. Hangi modelden kaç adet satıldığına dair bir bilgi yok. 8.6 milyon Lumia telefonun satışı, geçen yıl aynı döneme göre yüzde 20 büyümeyi işaret ediyor. Yani geçen yıldan bu yana sadece Lumia akıllı telefon satışlarında yüzde 20’lik bir artış söz konusu. Bu artışla birlikte satılan 8.6 milyon Lumia cihazdan Microsoft’un karı 1.5 milyar dolar olarak belirtiliyor. Microsoft’un genel karı içerisindeki Lumia telefonların payı an itibariyle yüzde 10 gözüküyor. Az görünebilir ancak Microsoft’un son 30 yıldır yaptığı asıl işi düşünürsek, tablo son derece olumlu görünüyor.

microsoft-surface-tablet-satislari-2015

Yukarıdaki tabloda da Microsoft’un tablet bilgisayar, masaüstü ve dizüstü bilgisayar ile oyuncu ekipmanları alanlarındaki paylarını ve ilgili oraları görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.