Ana sayfa Bilgisayar Mac Satışları Yükseldi

Mac Satışları Yükseldi

PAYLAŞ

Macintoshlar’ın ilk çıktığından beri Windows’a düşman olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu düşmanlık genele taşınmasının en büyük nedeni ise OS X kullanmayan cihazların neredeyse tamamının Windows kullanmasından dolayı bu savaş Mac ve PC seviyesine taşındı diyebiliriz. Ve tarihte ilk defa Mac gerçek anlamda bir istatisikte PC’yi geride bırakmayı başardı.

IDC’nin sunduğu raporlara göre Apple’ın kişisel bilgisayar konusunda satış rakamlarını yükseltmesi dışında hiçbir şirket bilgisayar konusunda satışlarını arttırmayı başaramamış. Geçtiğimiz yıl pazarın %6’sına hakim olan Apple bu sene kişisel bilgisayar pazarının %8’ine hakim olmayı başarmış.

MacvsPc

Tahminlerimizce bu durumun belki de en büyük sebebi Mac’e Windows kurmanın ve Windows – OS X arasındaki geçişin ciddi anlamda kolaylaştırılması. Mac gibi bir bilgisayara sahip iken kullanıcılar her iki işletim sistemini de kullanabilecek olmaları Mac bilgisayarları seçmelerinde önemli etkenlerden biri. Bakalım önümüzdeki yıllarda Apple, kişisel bilgisayar ve profesyonel bilgisayarlar listelerinde birinci sıraların vazgeçilmez ismi olacak mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.