Ana sayfa Apple Macbook Pro 2016 Özellikleri ve Fiyatı!

Macbook Pro 2016 Özellikleri ve Fiyatı!

PAYLAŞ
Macbook Pro 2016 Özellikleri ve Fiyatı!

Bu yıl için merakla beklenen Macbook Pro 2016 Özellikleri ve Fiyatı belli oldu. Yeni Macbook Pro 2016 modelinde ne gibi değişiklikler var? İşte tüm detaylar.

Apple’ın bu yıl için karşımıza çıkaracağı yeni Macbook pro modelinin detayları nihayet belli oldu. Apple Hello Again isimli etkinlik ile Türkiye saati ile 20:00’da yeni Macbook modellerini tanıttı. Macbook Pro modeline baktığımız zaman bir önceki modele göre bir çok farklılık karşımıza çıkıyor. Bu farklılıkların en büyüğü hiç şüphesiz kasa ve tasarım anlamında yapılmış. Ayrıca donanım konusunda Apple bu yıl oldukça iddialı.

Özellikle de Led panel konusunda Apple’ın çalışmaları olduğunu biliyorduk. Konsept tasarımlardaki gibi bir led panel klavyenin hemen üst kısmında yer almış durumda. Yeni Macbook Pro özelliklerine detaylı bir şekilde bakacak olursak ;

Macbook Pro 2016 Özellikleri ve Fiyatı!

Cihaz hakkında yıl boyunca en çok sorulan soru Yeni Macbook Pro Özellikleri ne olacak? Macbook Pro 2016 fiyatı ne olacak sorularıydı. Etkinlik işle beraber bu sorulara da cevap verilmiş oldu. Macbook Pro’nun en belirgin özelliği OLED Panel.

g2

Yeni Macbook pro modelleri %17 daha ince ayrıca, %20 daha fazla ses özelliğine sahip. 13 inç. ve 15 inç. ekran boyutuna sahip Macbook Pro’lar OLED panelleriyle dikkat çekecek. Force Touch özellikli yeni TrackPad’ler bir önceki modele göre 2 kat daha büyük. Ayrıca daha hassas bir şekilde çalışabiliyor. Klavye tarafında ciddi iyileştirmeler var.

Macbook Pro 2016 Özellikleri

Yeni OLED panel ile beraber mail göndermek veya mesaj yazmak oldukça basit. Ekranda otomatik tamamlama olduğu için, yazdığınız harflere göre tamamlamalar yapılacak.

Fonksiyon tuşlarına sahip olan Yeni Macbooklar i7 işlemcilerin en yeni versiyonuna sahip olacak. Ayrıca işlemci ve farklı donanım kombinasyonları ile satışa çıkacak.

  • intel i5 ve intel i7 olmak üzere 2 farklı işlemci seçeneği.
  • Intel Iris grafik birimi – 64 MB eDRAM – 2 kat daha hızlı
  • Super hızlı yeni SSD’ler. Önceki modele göre 2 kat daha hızlı

intel i7 6. nesil işlemciler kullanılan Macbook pro’da aynı zamanda Radeon Pro ekran kartı kullanılacak ve 4 GB’a kadar seçenekler sunulacak. Yeni SSD’ler süper hızlı olacak. 2 TB’a kadar arttırılabilirken, bir önceki modele göre %50 daha hızlı. Saniyede 3 gb’a kadar yazma özelliğine sahip.

Macbook Pro 2016 Fiyatı

Cihaz hakkında bir çok söylenti vardı. Söylentilerden bazıları doğru çıkarken bazıları ise hayal kırıklığına uğrattı. Macbook Pro 2016’da karşımıza çıkan 3 farklı model var. Dolayısıyla fiyat da bu 3 modele göre değişiklik gösteriyor.

sss

Macbook pro 2016 fiyatı baktığımız zaman 15 inçlik Macbook Pro 9,499 TL ve 11,099 TL fiyatıyla dikkat çekiyor. An itibari ile Apple Store online sayfası açıldı ve fiyatlar ile beraber farklı seçenekli macbook pro 2016 modelleri de eklendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.