Ana sayfa Apple macOS Catalina Nedir? – Neler Sunuyor?

macOS Catalina Nedir? – Neler Sunuyor?

PAYLAŞ
macOS Catalina Nedir? - macOS Catalina Özellikleri Neler?

Son zamanların en çok merak edilen Apple etkinliği WWDC 2019 nihayet tamamlandı. macOS Catalina Nedir? Neler Sunuyor? sorusu ve cevapları sizlerle.

Merak edilen bir çok özelliğin yanı sıra, aynı zamanda Apple tarafından bir çok yenilik karşımıza çıkmış oldu. Apple topluluğunun isteklerine yanıt verilen ve aynı zamanda geliştiriciler konferansı olarak bilinen WWDC, yeni güncellemeleri de karşımıza çıkarttı.

Apple’ın yeni etkinliğinde şüphesiz ki en dikkat çeken yeniliklerden bir tanesi, Yeni macOS sürümü olan MacOS Catalina oldu. Yeni sürüm ile beraber daha hızlı, daha akıcı ve aynı zamanda çok daha stabil mac cihazlarla çalışabileceğiz.

MacOs Catalina Nedir?

Apple tarafından WWDC 2019’da tanıtılan, Yeni macOS sürümüdür. Apple Müzik, tv ve Podcast’ler yeni sürüm ile beraber tekrardan sahneye çıkıyor. Genel anlamda baktığımızda çalışma alanı, apple müzik, uygulamalar ve aynı zamanda ipad’in ikinci bir ekran olarak kullanılabilmesi gibi köklü değişiklikler içermektedir. iPad için tasarlanan bir çok oyun, uygulama artık mac cihazlarda da çalışabilir olacak.

Aslına bakarsanız, Apple köklü değişiklik yapmayı sevmeyen bir firma olmasına rağmen, kullanıcılardan gelen geri dönüşlerden yola çıkış düzenlemeler yapmış. Bir çok kişi iPad uygulamalarının Mac cihazlarında kullanılmadığından şikayetçiydi, Apple uyumluluk seçeneklerini arttırıp bu sorunu çözmüş diyebiliriz.

macOS Catalina Neler Sunuyor ?

Topluluk tarafından en çok sevilen yenilik, ipad’in ikinci bir ekran olarak kullanılabilir olması oldu. apple muhtemelen bunun için aksesuarlar da satacaktır. iPad’inizi mac cihazınızın ekranına oturtarak, daha rahat bir çalışma ekranı sunacak. Yeni sürüme baktığımız da, daha çok ipad odaklı bir güncelleme olduğunu söylemek mümkün. ipad ile tam uyumlu bir mac deneyimi sunulacak. böylelikle, apple aslında stratejik bir hamle yapıp, mac satın alanların bir de ipad satın almalarını sağlayabilecek.

Dikkatimizi çeken bir yenilik ise, apple’ın engellilere daha kullanılabilir bir mac sunmak için çalışmalar yapıyor olması. lakin, yeni sürüm ile beraber, ses kontrolü ile mac kontrolü yapılabilecek. sadece sesinizi kullanarak rahat bir kullanım sağlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.