Ana sayfa Apple macOS Sierra Özellikleri Neler Olacak?

macOS Sierra Özellikleri Neler Olacak?

PAYLAŞ
macOS Sierra Özellikleri

Apple’ın yeni MacOS X sürümünün adı nihayet belli oldu. Peki bugün tanıtılan macOS Sierra Özellikleri Neler Olacak? Yeni sürümde neler değişti?

Apple bugün gerçekleştirdiği WWDC 2016 etkinliğinde merakla beklenen yeni macOS sürümünü de tanıttı. Yeni sürümün adı Sierra olarak tanıtan Apple, yenilikler ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

macOS Sierra da neler değişecek? Mac kullanıcıları ne zaman güncelleme yapabilecek? Detaylar haberimizde. Apple’ın macOS X cihazlar da ciddi derecede yenilikler yapacağını söyleyebiliriz. Özellikle de eksiklikler Sierra güncellemesi ile giderilmiş olacak.

macOS Sierra Özellikleri Neler?

Apple düzenlenen WWDC Etkinliğinde en çok merak edilenleri cevapladı, aynı zamanda macOS X Sierrayı tanıttı. Bu haberimizde sizlere MacOS X Sierra Özellikleri neler? sorusunu cevaplayacağız. En önemli özellikler aşağıda maddelenmiştir ;

Auto Unlock (Apple Watch ile uyumlu) : Auto Unlock özelliğine sahip olacak macOS Sierra, kullanıcıların her seferinde cihazların şifrelerini girmesi olayından kurtarıyor, bir anlamda zamandan tasarruf arttırıyor. Kolunuzda bir Apple Watch varsa ve Mac cihazınız ile eşleştirdiyseniz her seferinde şifre girmek yerine cihazınızın yakınındaysanız, şifre girmenize gerek kalmadan cihazınızı kullanabileceksiniz. iPhone cihazınız yakınınızdaysa aynı durum olucak mı? bu konuda tam bir bilgi yok maalesef ki. Ancak Apple Watch ile tam uyumlu şekilde çalışacağını söylemek mümkün.

unlock

Apple pay : Apple Pay konusunda Apple’dan bir hamle bekleniyordu. Sonunda Macbook ile Apple Pay kullanımı yapılabilecek. Yeni gelecek MacOS X Sierra sürümü ile beraber Apple pay kullanarak alışveriş yapabileceksiniz. Ülkemizde çok yaygın olmayan bir sistem olmadığı için bu özelliğin bizlere vurmadığını söylemek mümkün. Ancak ilerleyen zamanlarda yaygın hale gelirse, güzel bir özellik olabilir.

Macbook için Siri : Apple’ın mobil asistanı Siri hakkında iddialar bulunuyordu. Akıllı asistan siri’nin Macbook cihazlara geleceği konuşuluyordu. Bugün ki Apple WWDC 2016’da buna da açıklık geldi. macOS X Sierra ile beraber Siri, Macbook cihazlara gelecek, böylelikle akıllı asistanı artık Macbook cihazlarda da kullanabileceğiz.

siri

Universal Clipboard Özelliği : Siri özelliğinden sonra belki de yeni macOS X sürümünün en büyük özelliği Apple cihazları arasında iletişimi daha da kuvvetlendirmek adına oluşturulan Universal Clipboard özelliği.

universal

Bu özellik ile beraber Apple kendi cihazları arasındaki senkronizasyonu daha da arttırmış durumda. iPhone’da kopyaladığınız bir yazıdan, girdiğiniz bir siteye kadar tüm herşeyi diğer Apple cihazlar da da ulaşabilir hale getiren Universal Clipboard, kullanıcıların Apple cihazları ile beraber daha da iletişim halinde olmasını sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.