Ana sayfa Oyun Efsane Oyun Mario’da Dünya Rekoru Kırıldı!

Efsane Oyun Mario’da Dünya Rekoru Kırıldı!

PAYLAŞ

Sanırım Mario’yu bilmeyen yoktur. Mantarlar, kaplumbağalar, çiçekler böcekler, bir de prenses var derken, Mario’da Dünya Rekoru Kırıldı! İşte rekorun detayları

Nintendo tarafından karşımıza çıkan Super Mario Bros’u bilmeyen yoktur. Çocukluğumuzun oyunu Mario, üzerinden yıllar geçse bile hala güncelliğini koruyor, hala daha oyuncu sayısıyla şaşırtıyor. Mario çılgınlığı geçtiğimiz günler de yeniden canlandı. 30 yıldan fazla karşımıza çıkan Mario, yıllar geçse de, bir çok oyuncu tarafından oynanıyor, her geçen gün farklı haber ve videolarla karşımıza çıkıyor.

Mario’da Dünya Rekoru Kırıldı!

Yaklaşık olarak son 5 yıldır, oyunu seven kitle tarafından prensesi en hızlı kurtarma yarışı yapılıyor. Oyunu hızlı bitirenlerin yer aldığı liste de, artık yeni bir isim var, hem de dünya rekorunu kırarak bu listeye yerleşti. Kullanıcı tarafından açılan Twitch yayınında, dünya rekoru kırıldı. Darbian isimli yayıncının rekoru 4 dakila 57 saniye 260 milisaniye. Daha önceki rekorun sahibi Almanyadan, i_o_l kullanıcı adına sahip birisiydi. Darbian tarafından açılan Twitch yayınında, canlı yayın da bu şekilde dünya rekoru kırılması sonrasında hem kullanıcıların hemde yayıncının tepkisi ise gerçekten görülmeye değer.

saniyelerÜzerinden yıllar geçse de, hala Mario oynayıp üstüne bir de rekor kırmaya çalışanlar var. Prensesi kurtarmak adına bu zamana kadar en yüksek rekor bu oldu. Yayıncının canlı yayındaki videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz ;

Gördüğünüz üzere artık ne kadar çalıştıysa, adam kafasını kaldırmadan her yeri ezberlemiş. Eee tabii Mario oynamakta bir anlamda bunu gerektirir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.