Ana sayfa Dünyadan Mark Zuckerberg Gardırop’unun Fotoğrafını Paylaştı

Mark Zuckerberg Gardırop’unun Fotoğrafını Paylaştı

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük sosyal ağı ve en çok ziyaret edilen internet sitelerinden Facebook’un kurucusu Mark Zukerberg, gardırpo’unun fotoğrafını paylaştı.

Pazartesi günü Facebook’un CEO’su, dünyanın sayılı zenginleri arasında adını yazan Mark Zuckerberg gardırop’unun fotoğrafını paylaştı. Dolapta olanlar ise şaşırtıcı. Sadece gri tshirt ve gri uzun kollu’arın yer aldığı dolap, sosyal medyada oldukça çok paylaşıldı. Ofisinde terlikle dolaşan, sürekli aynı renk tişört ve sweatler ile karşımıza çıkan milyarder kurucunun böyle bir dolaba sahip olması gerçekten ilginç değil mi ? Mark Zuckerberg ideolojim, insanlığa hizmet etmek ve birşeyleri değiştirebilmek diyip, bu ideolojisini sürdürüyor. Ayrıca Zuckerberg’in evine vs. baktığımızda da gri rengine takmış olduğunu görüyoruz.

mark2Peki Bu Gri Renk Tutkusu Nereden Geliyor ?
Belli bir ideolojiye sahip olmak ve bunu sürdürmek oldukça zor birşey. Bu ideolojide yer alan Mark Zuckerberg, kimi zaman gri, kimi zaman beyaz tişört giyiyor. Mark Zuckerberg eşitliği savunmakta, fakir ile zengin ayrımını da hiç sevmiyor. Onun bu yüzden bir çok yardım kuruluşuna yüksek meblağda bağış yaptığını vs. görebilir.

mark3Gri Renk Neyi Temsil Ediyor ? Neden Hep Gri Giyiyor
Siyah ve Beyaz’ın karıştırılmasıyla elde edilen gri, insan gözünün en kolay algıladığı renklerden biri. Aynı zamanda alçak gönüllüğü, dengeyi ve ciddiyeti temsil ediyor.  Her giydiğinin aynı renk olması, onun bu ideolojiden sapmadan devam ettiği anlamına geliyor. Bu adam tam anlamıyla gri renk hayranı !

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.