Ana sayfa Bilim Marsta ilk Selfie’yi “O” Çekti

Marsta ilk Selfie’yi “O” Çekti

PAYLAŞ
360 derece Mars Turu

Marsı incelemesi adına gönderilen Curiosity Rover, Mars’ta ilk selfie’sini çekti ve bunu Nasa’daki görevlilere gönderdi ! Robotun twitter hesabı bile var !

Nasa’nın Mars çalışmalarını bilenler bilir. Bunlardan en büyüğü ise, Mars’a gönderilen uzay aracı Curiosity‘di. Türkçe karşılığı Merak olan robot Mars’a gönderildiğinden bu yana fotoğraflar çekiyor, Mars yüzeyini inceliyor ve Nasa’daki araştırmacılara bunu raporluyor. Bunun sonucunda da Mars’ta bir takım bulgular değerlendiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Mars’a gönderilen bu robota bir twitter hesabı açıldı. Robotun araştırmaları, keşifleri bu twitter hesabı üzerinden takipçilere duyuruluyor. Son olarak Namib Kum tepeciğinde araştırmalarını bitiren Robot araştırma sonuçlarını paylaşmadan önce bir de selfie çekti. Yayınlanan Tweet’de “Namib Kum tepeciğindeki araştırmalarımı paylaşmaya sabırsızlanıyorum ! Ama önce bir selfie çekelim” yazıyor. Birde selfie fotoğrafı yer alıyor. Yayınlanan tweet kısa bir süre sonra 1500 kişi tarafından Retweet’lenirken, 2300 civarında da beğeni aldı. Herkesten önce selfie’sini çeken ve bunu tüm dünyaya paylaşan Curiosity, Mars’ta böylelikle Mars’ın ilk selfie çekeni oldu.

Tüm bunların yanı sıra, ufak bir de hatırlatma yapalım Nasa tarafından açılan twitter hesabı, kısa bir süre sonunda 2 Milyon takipçiye ulaşmış. Elalemin robotu bile 2 Milyon takipçye ulaşmış siz hala takipçi kasma hilesi kullanın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.